Akibos Rubinšteino atminimo turnyras

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Akibos Rubinšteino atminimo turnyras – kasmetinis šachmatų turnyras, nuo 1963 m. rengiamas Polanicoje–Zdrujuje, Lenkijoje. Tunyras paprastai skirstomas pagal amžiaus grupes ir reitingą. Pagrindinis turnyras rengiamas ratų sistema, kuomet kiti šveicariškąja.

Laimėtojai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

# Metai Laimėtojas
1 1963  Nikola Padevsky (Bulgarija)
2 1964  Andrzej Filipowicz (Lenkija)
 Bruno Parma (Jugoslavija)
3 1965  Evgeni Vasiukov (Sovietų Sąjunga)
4 1966  Vasily Smyslov (Sovietų Sąjunga)
5 1967  Semyon Furman (Sovietų Sąjunga)
6 1968  Vasily Smyslov (Sovietų Sąjunga)
7 1969  Laszlo Barczay (Vengrija)
8 1970  Jan Smejkal (Čekoslovakija)
9 1971  Helmut Pfleger (Vokietija)
10 1972  Jan Smejkal (Čekoslovakija)
11 1973  Włodzimierz Schmidt (Lenkija)
12 1974  Vladimir Karasev (Sovietų Sąjunga)
13 1975  Yuri Averbakh (Sovietų Sąjunga)
14 1976  Gennadi Timoshchenko (Sovietų Sąjunga)
15 1977  Vlastimil Hort (Čekoslovakija)
16 1978  Mark Tseitlin (Sovietų Sąjunga)
17 1979  Yuri Razuvayev (Sovietų Sąjunga)
18 1980  Oleg Romanishin (Sovietų Sąjunga)
19 1981  Włodzimierz Schmidt (Lenkija)
20 1982  Lothar Vogt (Rytų Vokietija)
21 1983  Viacheslav Dydyshko (Sovietų Sąjunga)
22 1984  Gennadi Zaichik (Sovietų Sąjunga)
23 1985  Konstantin Lerner (Sovietų Sąjunga)
24 1986  Peter Lukacs (Čekoslovakija)
25 1987  Uwe Boensch (Čekoslovakija)
26 1988  Alexander Chernin (Sovietų Sąjunga)
27 1989  Igor Novikov (Sovietų Sąjunga)
28 1991  Joël Lautier (Prancūzija)
29 1992  Oleg Romanishin (Ukraina)
30 1993  Gennadi Sosonko (Nyderlandai)
31 1994  Evgeny Mochalov (Baltarusija)
32 1995  Veselin Topalov (Bulgarija)
33 1996  Alexander Beliavsky (Slovėnija)
34 1997  Sergei Rublevsky (Rusija)
35 1998  Boris Gelfand (Baltarusija)
36 1999  Loek van Wely (Nyderlandai)
37 2000  Boris Gelfand (Izraelis)
38 2001  Vladimir Baklan (Ukraina)
39 2002  Alexander Zubarev (Ukraina)
40 2003  David Navara (Čekija)
41 2005  Paweł Czarnota (Lenkija)
42 2006  Robert Kempiński (Lenkija)
43 2007  Bartosz Soćko (Lenkija)
44 2008  Alexander Moiseenko (Ukraina)
45 2009  Wojciech Moranda (Lenkija)
46 2010  Kacper Piorun (Lenkija)
47 2011  Aleksander Hnydiuk (Lenkija)
48 2012
49 2013 Wojciech Moranda
50 2014 Vadim Shishkin
51 2015 Tomasz Warakomski