Aidas Gedvilas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Aidas Gedvilas
Gimė 1966 m. birželio 9 d. (56 metai)
Šiauliai
Sutuoktinis (-ė) Jolanta
Vaikai Mona Liza, Kristijonas,
Veikla verslininkas, Lietuvos politinis bei visuomenės veikėjas
Alma mater Kauno politechnikos institutas

Aidas Gedvilas (g. 1966 m. birželio 9 d. Šiauliuose) – verslininkas, Lietuvos politinis bei visuomenės veikėjas.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

1985 m. baigė Šiaulių K. Didžiulio politechnikumą, įgijo automobilių remonto ir aptarnavimo specialybę. 1985–1987 m. tarnavo TSRS kariuomenėje. 19871992 m. mokėsi Kauno politechnikos instituto Šiaulių vakariniame fakultete mašinų gamybos inžinieriaus specialybės.

1987 m. „Šiaulių autoserviso“ priėmėjas, 1988 m. techninės kontrolės vyr. inžinierius, 1990 m. vyr. mechanikas, 1991 m. inžinierius-tiekėjas. 1995 m. įkūrė UAB „Aidma“, jos savininkas ir direktorius. 1997 m. įkūrė UAB „Digikomas“, jos savininkas ir direktorius. 20042005 m. Seimo narys, 2005 m. LR susisiekimo viceministras.

2003 m. Darbo partijos ir prezidiumo narys, Šiaulių skyriaus pirmininkas. 2000–2003 m. Šiaulių miesto tarybos narys Naujosios Sąjungos (socialliberalų) sąraše nuo Lietuvos verslo darbdavių konfederacijos, savivaldybės valdybos narys. Nuo 2011 m. Šiaulių miesto savivaldybės tarybos narys.[1]

Lietuvos verslo darbdavių konfederacijos prezidiumo narys, Šiaulių skyriaus tarybos narys, Naftininkų asociacijos tarybos narys, Šiaulių raj. verslininkų asociacijos narys.

2020 m. spalio 11 d. Seimo rinkimuose Gedvilas nelaimėjo vienmandatinėje Šeškinės–Šnipiškių apygardoje, tačiau pateko į LR Seimą pagal sąrašą: Darbo partijai gavus 9 mandatus daugiamandatėje apygardoje, Gedvilas buvo dešimtas porinkiminiame sąraše, tačiau šeštasis sąrašo numeris pateko per savo vienmandatinę apygardą, užleisdamas vietą Gedvilui.[2]

Kontraversijos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

COVID-19 pandemijos metu Gedvilas, būdamas LR Seimo nariu, ne kartą viešai skleidė klaidinančią informaciją apie vakcinas, dėl ko buvo dažnai viešai kritikuojamas.

2021 m. birželio mėn. Gedvilas viešai paskelbė, kad Lietuvoje skiepijami kūdikiai ir mažamečiai vaikai, tuo pačiu kreipdamasis į Generalinę prokuratūrą, prašydamas ištirti tariamą incidentą.[3] Už šios, tikrovės neatitinkančios informacijos skleidimą Gedvilas buvo griežtai sukritikuotas LR sveikatos apsaugos ministerijos ir Lietuvos statistikos departamento.[4] 2021 m. rugpjūčio mėn. Gedvilas neteisingai interpretavo mokslinius duomenis ir skleidė klaidinančią informaciją apie COVID-19 vakcinų efektyvumą, esą skiepyto žmogaus tikimybė mirti nuo COVID-19 yra 8 kartus didesnė nei neskiepyto.[5] 2021 m. spalio mėn. Gedvilas vėl viešai skleidė tikrovės neatitinkančią ir pasitikėjimą vakcinomis ardančią informaciją apie COVID vakcinų šalutinius poveikius, esą nuo COVID vakcinų Lietuvoje mirė keturi tūkstančiai žmonių.[6]

2021 m. rugpjūčio 10 dieną Gedvilas sakė kalbą nesankcionuotame mitinge prie LR Seimo, kuris vėliau riaušėmis. [7] Prieš tai savo socialinėje paskyroje Facebook Gedvilas kvietė savo sekėjus dalyvauti.

Asmeninis gyvenimas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Žmona Jolanta, vaikai Mona Liza, Kristijonas.[8][9]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]