Advogato

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
advogato.org
Mouse.svg
Pavadinimas: advogato.org
Savininkas: Raph Levien
Kūrėjas: {{{kūrėjas}}}
Komercinė? ne
Paskirtis: Straipsnių publikavimas bei aptarimas, blogai
Registracija: reikalinga

Advogato buvo socialinio tinklo svetainė, skirta atvirą kodą kuriantiems programuotojams bei aktyviausiems jo naudotojams. Advogato yra sena bendruomenė, viena pirmųjų (ar net pirmoji) pasiūliusi savo nariams visiems prieinamus dienoraščius (blogus) ir socialinius tinklus.[reikalingas šaltinis] Advogato nariais yra arba praeityje buvo daugelis plačiai žinomų atviro kodo kūrėjų ar rėmėjų (Richard M. Stallman, Eric Raymond, Alan Cox, Bruce Perens, Jamie Zawinski ir kiti). Svetainė įkurta 1999 m.

Pasitikėjimo metrikų sistema[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Svetainė turi daugiapakopę rangų sistemą. Kiekvienas narys panorėjęs gali suteikti kitam nariui kokį nori rangą, tačiau jo sprendimo svoris priklauso nuo to, kokį rangą turi pats suteikėjas. Todėl jei, pavyzdžiui, du nauji naudotojai vienas kitam priskirs aukščiausią rangą niekas nuo to nepasikeis. Rango lygis „atiteka“ nuo keleto pačių žinomiausių narių kuriais neabejotinai pasitikima ir pasiskirsto po visą bendruomenę pagal tai, kaip patys dalyviai vertina vieni kitus. Šie rangai po to gerai matomi daugelyje svetainės vietų (ties blogais, pasisakymais ir pan.)

Straipsniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Visi nariai gali rašyti blogus tačiau tik aukštesniųjų rangų turėtojai gali rašyti straipsnius. Straipsniai pasirodo pirmajame svetainės puslapyje. Juos galima aptarti su straipsniu susijusioje diskusijoje.

Svetainė taip pat palaiko projektus kurie yra tiesiog Wiki – redaguojami puslapiai. Kiekvienas narys pats nusprendžia, kokiam projektui ir kiek rimtai jis priklauso.

Kitos taisyklės[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Išskyrus visiškai kraštutinius atvejus, pasisakymai šioje svetainėje kitų narių netrinami ir neredaguojami. Kam nors išsakius nelabai vykusius teiginius, kiti dalyviai paprastai kreipiasi prašydami pataisyti ar paaiškinti. Savo paties pasisakymus galima trinti bei redaguoti.