Pereiti prie turinio

Advento kalendorius

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Advento kalendorius.

Advento kalendoriuskalendorius, skirtas skaičiuoti dienas nuo advento pradžios iki Kalėdų. Dažnai jis skirtas vaikams ir leidžia žaismingai pažymėti kiekvieną advento dieną belaukiant Kalėdų, pavyzdžiui, kasdien gaunant po nedidelę dovanėlę. Kadangi advento pradžia kasmet skiriasi, neretai masiškai gaminami advento kalendoriai vardan paprastumo prasideda gruodžio 1 d. ir baigiasi Kūčių dieną, bet yra ir besitęsiančių iki Naujųjų metų.

Advento kalendoriai gali atrodyti kaip storas tuščiaviduris kartono lakštas, vienoje pusėje turintis nedideles „dureles“ kiekvienai advento dienai skirtam skyreliui. Skyrelyje būna įdėtas saldumynas ar kitokia dovanėlė, užrašyta citata iš Biblijos, nupieštas teminis personažas ar pan. Bendras kalendoriaus dizainas dažniausiai siejamas su Kalėdomis, krikščioniškomis scenomis, Kalėdų Seneliu. Kalendorius gali būti išplanuotas ir kaip dėžutė ar lentynėlė su kiekvienai dienai skirtais stalčiukais.

Pirmieji advento kalendoriai atsirado Vokietijoje XIX a. viduryje tarp liuteronų. Masinė gamyba pradėta XX a. pradžioje Hamburge arba Miunchene (dėl tikslios vietovės nesutariama). Ypač išpopuliarėjo po Antrojo pasaulinio karo, paplito kitose Europos šalyse, Šiaurės Amerikoje ir kitur.[1]

Galerija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. William D. Crump. The Christmas Encyclopedia, 3d ed., McFarland, 2013, p. 5