Pereiti prie turinio

Adobe PageMaker

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Adobe PageMaker
KūrėjasAdobe Systems
Stabili versija7.0.2
Kūrimo būsenaNebekuriama
Operacinė sistemaMac OS 9, Windows (iki Windows Vista), OS/2 (tik 3.01 versija)
TipasMaketavimas
LicencijaKomercinė
Svetainėwww.adobe.com/products/pagemaker/

Adobe Pagemaker – kompanijos „Adobe“ sukurta maketavimo ir leidybos programinė įranga.

Didžioji dauguma leidybos darbų šiuo metu atliekama kompiuterinėmis programomis. 1984 m. firma „Aldus“ sukūrė naujos kartos kompiuterinę programą – PageMaker, kurią vėliau įsigijo „Adobe“. Praktiškai tada prasidėjo nauja knygų ir kitų leidinių parengimo era. Atsirado pirmoji kompiuterinė „leidybos sistema ant rašomojo stalo“, kitaip dar vadinama DTP (angl. Desktop Publisher).

Su programa PageMaker galima per trumpą laiką kompiuteriu minimaliomis sąnaudomis parengti leidinį spaudai. Per visą šį laiką PageMaker versijos nelabai keitėsi. Tiek Aldus PageMaker 5.0, tiek Adobe PageMaker 7.0 galimybės yra labai panašios. Šalia tokių programų kaip Photoshop, Illustrator, FreeHand, CorelDraw, MS Word ir kt., PageMaker yra viena iš populiariausių maketavimo, leidybos ir grafinio dizaino programų, turinti visas leidybinei sistemai reikalingas funkcijas.

Programos funkcijos

[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
  • gana paprasta naudoti, turi daug importavimo iš kitų programų filtrų
  • palaikomi įvairūs tarptautinių organizacijų patvirtinti spalvų modeliai, todėl spalvos perteikiamos be problemų
  • tekstą galima kloti labai dideliu tikslumu
  • platus teksto parametrų reguliavimo arsenalas
  • pasikeitus maketo parametrams, juos nesunkiai galima pritaikyti naujam leidiniui

PageMaker programa galima greitai parengti spaudai praktiškai bet kokio sudėtingumo publikacijas. Be kita ko, programa turi ir minusų – gana mažai piešimo įrankių, sunku dirbti su lentelėmis ir formulėmis.

Tobulėjant kompiuteriams ir programinei įrangai atsiranda vis naujų ir tobulesnių leidybos sistemų, kurių galimybės kur kas platesnės, nei PageMaker ir netolimoje ateityje galbūt šią programą pakeis kitos. Daugelis kompiuterinės leidybos specialistų pirmenybę atiduoda naujos kartos leidybinei programai Adobe InDesign, kuri be tų funkcijų, kurias turi ir PageMaker, atlieka daugybę kitų.

Lietuvoje PageMaker tubūt plačiausiai paplitusi leidybinė programa. Publikacijos parengtos PageMaker be problemų bus suprastos ir atspausdintos daugumoje Lietuvos spaustuvių arba konvertuotos į kitų formatų failus.

Didelę reikšmę PageMaker paplitimui turi ir tai, kad ši programa yra Adobe korporacijos – vienos iš leidybos ir dizaino programinės įrangos įrangos lyderių pasaulyje – produktas. Nedidelėms programinės įrangos gamintojoms, tokioms kaip QuarkXpress, CorelDraw ir kt. sunku konkuruoti su šia korporacija.