Aš nužudžiau Rasputiną

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Aš nužudžiau Rasputiną

PavadinimasJ'ai tué Raspoutine
Kilmės šalis Prancūzija
Italija
RežisieriusRobert Hossein
Metai1967
Žanrasdrama
Trukmė135 min.
Kalbaprancūzų
IMDb įrašas

Aš nužudžiau Rasputiną (it. J'ai tué Raspoutine) – 1967 m. sukurta biografinė drama apie įtakingo ir kontroversiško rusų dvasininko įtakingo valstybės veikėjo Grigorijaus Rasputino nužudymą[1]. Filmas paremtas vieno iš nusikaltimo organizatorių bei vykdytojų Felikso Jusupovo atsiminimų knyga.[2][3] Pats Jusupovas vertino filmo scenarijų ir davė jam pritarimą, o filmo įžangoje kartu su žmona yra rodomas kaip istorijos pasakotojas.[2]

Juosta rodyta Kanų kino festivalyje.[4]

Siužetas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

DĖMESIO: toliau atskleidžiamos kūrinio detalės

Kunigaikštis Jususpovas grįžta į Sankt Peterburgą, kur pirmą kartą iš arti susitinka paslaptingą dvasininką Grigorijų Rasputiną, garsėjantį gebjimu gydyti žmones. Rasputinas jam pasirodo nemalonus žmogus, tačiau pažintis trunka trumpai, nes Jussupovas vėl išvyksta į užsienį.

Grįžęs po keleto metų, jis mato, kad Rasputinas įgauna vis daugiau valdžios bei įtakos, ypač tarp caro namiškių. Jo paties artimieji irgi žavisi dvasininku, tačiau yra ir tų, kuriems Rasputino veiksmai kelia nerimą. Dvasininkas dabar sprendžia ministrų paskyrimus bei kitus svarbius valstybės reikalus, tokiu būdu įgydamas nemažai priešų. Jis rodo palankumą Jusupovui, pastarasis tarsi sutinka su tokiu vaidmeniu, tačiau jo paties draugai bei aplinka mano, kad Rasputinas veda šalį į pražūtį. Vyksa karas ir sklando gandai, jog dvasininkas iš tiesų yra vokiečių agentas, specialiai kenkiantis valstybei. Jusupovas ir keli kiti karininkai, užsitikrinę Dūmos nario Vladimiro Puriškevičiaus paramą, nusprendžia nužudyti Rasputiną. Tam Jusupovas pakviečia jį į savo namus, kur pavaišina užnuodytu vynu bei pyragaičiais.

Pagrindiniai aktoriai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Aktorius – vaidmuo

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. „Sunflowers“. rottentomatoes.com. Nuoroda tikrinta 2021-04-29.
  2. 2,0 2,1 A.H. Weiler, The Flight Plan of 'Peter Pan' ], New York Times. pp. 11.1966-11-27. Nuoroda tikrinta 2011-07-30.
  3. Cowie, Peter (1977). World Filmography: 1967. Fairleigh Dickinson Univ Press.
  4. 'Cannes Festival opens', New York Times. pp. 36. 1967-04-28