Aš žinau, kad tu žinai, kad aš žinau

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Aš žinau, kad tu žinai,
kad aš žinau

PavadinimasIo so che tu
sai che io so
Kilmės šalis Italija
RežisieriusAlberto Sordi
Scenaristas (-ai)Augusto Caminito
Rodolfo Sonego
VaidinaAlberto Sordi
Monica Vitti
Metai1982
Žanraskomedija, drama
Trukmė118 min.
Kalbaitalų
IMDb įrašas

Aš žinu, kad tu žinai, kad aš žinau (it. Io so che tu sai che io so) – 1982 m. Italijoje sukurta komiška drama, Tarptautiniame Maskvos kino festivalyje apdovanota specialiu žiuri prizu. Filme nedidelį vaidmenį atlikęs Gianni Letta (vaidino save – žurnalo redaktorių ir žurnalistą) vėliau tapo politiku ir Silvio Berlusconi vyriausybėje užėmė valstybės sekretoriaus pareigas.

Pagrindiniai aktoriai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Aktorius – vaidmuo
  • Alberto Sordi – Fabio Boneti
  • Monica Vitti – Livija Boneti
  • Isabella De Bernardi – Veronika Boneti
  • Salvatore Jacono – Kavalis
  • Giuseppe Mannajuolo – detektyvas
  • Ivana Monti – Valerija
  • Gianni Leta

Turinys[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

DĖMESIO: toliau atskleidžiamos kūrinio detalės

Fabio ir Livija susituokę jau 20 metų ir judviejų asmeninis gyvenimas seniai virto nuobodžia rutina. Fabio dirba banke, mėgsta futbolą, žvejybą ir nuolat viskuo nepatenkintas. Livija – namu šeimininkė, laisvu laiku dirbanti vertėja. Jiedu turi nepilnametę dukterį Veroniką, kurią Fabio pastebi tik tuomet, kai ši nežinia kodėl skolinasi jo drabužius.

Kartą Fabio pastebi, kad jo žmona yra sekama. Jis kreipiasi paaiškinimo į detektyvų agentūrą, kur paaiškėja, jog įvyko klaida – iš tiesų seklių taikinys yra kitame aukšte gyvenančio finansininko ir politiko žmona. Fabio tai pasirodo juokinga, tačiau Livija, sužinojusi, kad 5 dienas buvo sekama, filmuojama, o jos visi pokalbiai buvo įrašyti, išsigąsta. Vyras, pastebėjęs žmonos sutrikimą, nusprendžia iš detektyvo nupirkti visus įrašus, tačiau, atvykęs prie šio kontoros, pastebi žmoną, jau išeinančią iš ten su įrašais. Livija paslepia lagaminą su įrašais rūsyje, tačiau Fabio juos randa ir nuveža į vasarnamį, kur sėdasi juos peržiūrėti. Iš jų Fabio sužino, kad žmona jau seniai žino apie jo romaną su sekretore Valerija, kad judviejų duktė buvo narkomanė, o paskutinius tyrimus atlikę gydytojai nustatė, jog jam liko gyventi ne daugiau kaip mėnuo...