69 (sekso poza)

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 NoFonti.svg  Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į šaltinius
(pažymėtas nuo 2020 m. lapkričio).

Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
1865 m. Prancūzijoje išspausdintas pozą vaizduojantis raižinys
poza 69

Poza 69 („šešiasdešimt devyni“, kartais anglų dar vadinama L-7, Kamasutroje vadinama varnos poza) yra mylėjimosi būdas, kuomet partneriai guli vienas ant kito, o jų galvos yra priešingomis kryptimis, ties partnerio tarpukoju, ir jie vienas kitam stimuliuoja lytinius organus burna. Tai yra oralinio sekso forma: vyro lytiniai organai yra čiulpiami ir glamonėjami (felacija), o moters – laižomi ir arba ten kišamas liežuvis (kunilingas). Partneriai guli vienas ant kito. Tuo atveju, kai vyras yra viršuje, o moteris apačioje, moteriai tai gali būti nepatogu, kadangi ejakuliacijos metu kai kurie vyrai labai stipriai stumia varpą į moters burną, o moteriai būnant apačioje šis spaudimas dar labiau sustiprėja ir gali būti nemalonus.

Tokios pozos pranašumai prieš vienpusį oralinį seksą yra tai, kad abu partneriai yra stimuliuojami vienu metu. Tokio sekso metu negalima pastoti, tačiau galima užsikrėsti lytiškai plintančiomis ligomis. Kita vertus, tokios pozos metu besimylintieji vienu metu yra ir jaudinami, ir patys jaudina partnerį, todėl kai kurioms poroms toks sinchroniškas aktyvus seksas netinka – jie negali tinkamai susitelkti ties partnerio jaudinimu, kadangi patys yra itin stipriai jaudinami.

Poza 69 galima mylėtis taip pat gulint vienas šalia kito, o atletiškos poros kartais sugeba šią pozą išlaikyti netgi stovėdami, kuomet vyras laiko moterį (apėmęs per juosmenį) žemyn galva taip, kad jos lytiniai organai būtų ties jo burna, o moteris apačioje čiulptų jo varpą.

Ši poza tinka ir homoseksualioms poroms.


Commons-logo.svg

Vikiteka

Maza sirdute.png
Maza sirdute.png
Lytiniai santykiai

Erogeninės zonos - Erotika - Lytiniai organai - Meilės žaismas - Orgazmas - Lytiniai santykiai - Sekso pozos - Sueitis