500px

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigacija, paiešką
500px
Forma Privati bendrovė
Pramonė Informacinės technologijos
Įkurta 2009 m. spalio 31 d.
Įkūrėjas (-ai) Oleg Gutsol,
Evgeny Tchebotarev
Centrinė būstinė Torontas, Ontarijas, Kanada
Svarbiausi darbuotojai Andy Yang (vadovas)
Paslaugos Socialinis tinklas
Pajamos $1,3 mln. (2012)[1]
Darbuotojų 25 (2013)
Tinklalapis www.500px.com

„500px“ – nuotraukų dalinimosi socialinis tinklas. Šis socialinis tinklas buvo įkurtas 2009 m., o jam pagrindą padėjo Evgeny Tchebotarev 2003 m. įsteigta nuotraukų bendruomenė „LiveJournal“ tinklaraštyje.

„500px“ skelbia, jog turi apie 20 mln. bent kartą per mėnesį apsilankančių lankytojų, tačiau prisijungiančių vartotojų skaičiaus neatskleidžia. „500px“ yra vienas iš 1 000 lankomiausių interneto puslapių pasaulyje.[2]

Pulsas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

„500px“ algoritmas leidžia dėmesio vertoms nuotraukoms patekti į pirmus puslapius, populiarių nuotraukų skiltyje (angl. popular). Nuotraukos pulsą nustato įkėlimo data, peržiūrų skaičius (angl. views), taip pat atsižvelgiama į tai, kiek žmonių pamėgo nuotrauką (angl. likes) bei parašė atsiliepimų. Pirmieji puslapiai kasdien atsinaujina todėl, kad algoritmas automatiškai sumažina nuotraukos pulsą po 24 val. Tokiu būdu algoritmas leidžia visiems naudotojams patekti į pirmus puslapius net jei vartotojas ir neturi sekėjų. Beje, kiekvienas naudotojas turi prisirišimo rodiklį (angl. affection), kuris parodo kiekvieno fotografo visų kada nors įkeltų (tame tarpe ir ištrintų) kitų „500px“ vartotojų pamėgtų nuotraukų skaičių.

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]