2019 m. pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo sprinto čempionatas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
2019 m. pasaulio baidarių ir kanojų
irklavimo sprinto čempionatas
Data 2019 m. rugpjūčio 21 d. – rugpjūčio 25 d.
Vieta Segedas (Vengrijos vėliava Vengrija)
Šalių skaičius 100
Lietuvos delegacija 11
Lygis Profesionalai suaugusieji
Prieš 2018 Montemor o Veljas
Po 2021 Kopenhaga

2019 m. pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo sprinto čempionatastarptautinės baidarių ir kanojų irklavimo federacijos organizuojamas geriausių pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo sprinto sportininkų čempionatas, kuris vyko rugpjūčio 21 d. – rugpjūčio 25 d. Vengrijoje.

Čempionatas taip pat buvo atranka į Baidarių ir kanojų irklavimo varžybas 2020 m. vasaros olimpinėse žaidynėse.

Medalininkai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Vyrai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Rungtis Auksas Sidabras Bronza
C–1 200 m  Henrikas Žustautas (LTU) 39.36  Artsem Kozyr (BLR) 40.08  Zaza Nadiradze (GEO) 40.24
C–1 500 m  Sebastian Brendel (GER) 1:53.59  Angel Kodinov (BUL) 1:54.49  Oleg Tarnovschi (MDA) 1:54.94
C–1 1000 m  Isaquias Queiroz (BRA) 3:59.23  Tomasz Kaczor (POL) 4:00.92  Adrien Bart (FRA) 4:01.55
C–1 5000 m  Sebastian Brendel (GER) 22:15.86  Balázs Adolf (HUN) 22:19.15  Fernando Jorge (CUB) 22:30.46
C–2 200 m Ispanijos vėliava Ispanija
Alberto Pedrero
Pablo Graña
36.06 Lenkijos vėliava Lenkija
Michał Łubniewski
Arsen Śliwiński
36.18 Uzbekijos vėliava Uzbekija
Artur Guliev
Elyorjon Mamadaliev
36.42
C–2 500 m Kinijos vėliava Kinija
Li Qiang
Xing Song
1:37.33 Vengrijos vėliava Vengrija
Jonatán Hajdu
Ádám Fekete
1:38.41 Ispanijos vėliava Ispanija
Sete Benavides
Antoni Segura
1:38.97
C–2 1000 m Kinijos vėliava Kinija
Liu Hao
Wang Hao
3:40.55 Kubos vėliava Kuba
Serguey Torres
Fernando Jorge
3:41.46 Brazilijos vėliava Brazilija
Erlon Silva
Isaquias Queiroz
3:44.34
C–4 500 m Rusijos vėliava Rusija
Ivan Shtyl
Pavel Petrov
Viktor Melantyev
Mikhail Pavlov
1:34.69 Vokietijos vėliava Vokietija
Jan Vandrey
Conrad-Robin Scheibner
Tim Hecker
Moritz Adam
1:35.83 Baltarusijos vėliava Baltarusija
Andrei Bahdanovich
Evgeniy Tengel
Maksim Krysko
Vitali Asetski
1:37.14
K–1 200 m  Liam Heath (GBR) 34.86  Strahinja Stefanović (SRB) 35.04  Carlos Garrote (ESP) 35.12
K–1 500 m  Tom Liebscher (GER) 1:35.04  Mikita Borykau (BLR) 1:35.19  Maxim Spesivtsev (RUS) 1:35.49
K–1 1000 m  Bálint Kopasz (HUN) 3:36.07  Josef Dostál (CZE) 3:37.31  Fernando Pimenta (POR) 3:37.63
K–1 5000 m  Aleh Yurenia (BLR) 19:54.07  Max Hoff (GER) 19:57.56  Fernando Pimenta (POR) 20:19.94
K–2 200 m Rusijos vėliava Rusija
Yury Postrigay
Alexander Dyachenko
33.05 Lenkijos vėliava Lenkija
Piotr Mazur
Bartosz Grabowski
33.10 Vengrijos vėliava Vengrija
Márk Balaska
Levente Apagyi
33.30
K–2 500 m Baltarusijos vėliava Baltarusija
Stanislau Daineka
Dzmitry Natynchyk
1:33.13 Ispanijos vėliava Ispanija
Pelayo Roza
Pedro Vázquez
1:33.48 Vokietijos vėliava Vokietija
Marcus Gross
Martin Hiller
1:34.50
K–2 1000 m Vokietijos vėliava Vokietija
Max Hoff
Jacob Schopf
3:20.53 Ispanijos vėliava Ispanija
Francisco Cubelos
Íñigo Peña
3:21.79 Prancūzijos vėliava Prancūzija
Cyrille Carré
Étienne Hubert
3:22.96
K–4 500 m Vokietijos vėliava Vokietija
Tom Liebscher
Ronald Rauhe
Max Rendschmidt
Max Lemke
1:19.26 Ispanijos vėliava Ispanija
Saúl Craviotto
Carlos Arévalo
Rodrigo Germade
Marcus Walz
1:19.77 Slovakijos vėliava Slovakija
Erik Vlček
Adam Botek
Csaba Zalka
Samuel Baláž
1:20.96
K–4 1000 m Vokietijos vėliava Vokietija
Lukas Reuschenbach
Felix Frank
Jakob Thordsen
Tobias-Pascal Schultz
2:48.79 Rusijos vėliava Rusija
Vasily Pogreban
Aleksei Vostrikov
Oleg Siniavin
Igor Kalashnikov
2:49.78 Slovakijos vėliava Slovakija
Gábor Jakubík
Juraj Tarr
Denis Myšák
Ákos Gacsal
2:50.44

Moterys[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Rungtis Auksas Sidabras Bronza
C–1 200 m  Nevin Harrison (USA) 49.30  Olesia Romasenko (RUS) 49.74  Alena Nazdrova (BLR) 49.99
C-1 500 m  Alena Nazdrova (BLR) 2:00.73  Ksenia Kurach (RUS) 2:01.64  Anastasiia Chetverikova (UKR) 2:03.83
C–1 5000 m  Volha Klimava (BLR) 25:34.67  María Mailliard (CHI) 25:56.41  Zhang Yajue (CHN) 26:14.90
C–2 200 m Kinijos vėliava Kinija
Lin Wenjun
Zhang Luqi
44.69 Vengrijos vėliava Vengrija
Kincső Takács
Virág Balla
45.16 Uzbekijos vėliava Uzbekija
Dilnoza Rakhmatova
Nilufar Zokirova
46.60
C–2 500 m Kinijos vėliava Kinija
Sun Mengya
Xu Shixiao
2:02.81 Vengrijos vėliava Vengrija
Kincső Takács
Virág Balla
2:04.49 Baltarusijos vėliava Baltarusija
Volha Klimava
Nadzeya Makarchanka
2:07.74
K–1 200 m  Lisa Carrington (NZL) 39.39  Marta Walczykiewicz (POL) 41.33  Emma Jørgensen (DEN)
 Teresa Portela (ESP)
41.34
K–1 500 m  Lisa Carrington (NZL) 1:55.76  Volha Khudzenka (BLR) 1:57.39  Danuta Kozák (HUN) 1:58.01
K–1 1000 m  Tamara Csipes (HUN) 4:07.90  Justyna Iskrzycka (POL) 4:09.26  Lizzie Broughton (GBR) 4:10.44
K–1 5000 m  Dóra Bodonyi (HUN) 22:03.23  Tabea Medert (GER) 22:03.85  Maryna Litvinchuk (BLR) 22:04.08
K–2 200 m Baltarusijos vėliava Baltarusija
Maryna Litvinchuk
Volha Khudzenka
36.21 Slovėnijos vėliava Slovėnija
Špela Ponomarenko Janić
Anja Osterman
36.72 Vengrijos vėliava Vengrija
Blanka Kiss
Anna Lucz
36.97
K–2 500 m Baltarusijos vėliava Baltarusija
Maryna Litvinchuk
Volha Khudzenka
1:42.55 Lenkijos vėliava Lenkija
Karolina Naja
Anna Puławska
1:43.34 Slovėnijos vėliava Slovėnija
Špela Ponomarenko Janić
Anja Osterman
1:44.21
K–2 1000 m Vengrijos vėliava Vengrija
Erika Medveczky
Réka Hagymási
3:34.23 Vokietijos vėliava Vokietija
Tabea Medert
Sarah Brüßler
3:35.59 Meksikos vėliava Meksika
Karina Alanís
Maricela Montemayor
3:40.91
K–4 500 m Vengrijos vėliava Vengrija
Dóra Bodonyi
Erika Medveczky
Tamara Csipes
Alida Dóra Gazsó
1:32.91 Baltarusijos vėliava Baltarusija
Maryna Litvinchuk
Volha Khudzenka
Nadzeya Liapeshka
Marharyta Makhneva
1:33.69 Lenkijos vėliava Lenkija
Karolina Naja
Anna Puławska
Katarzyna Kołodziejczyk
Helena Wiśniewska
1:34.77

Neįgalieji[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Rungtis Auksas Sidabras Bronza
MKL1 Péter Pál Kiss
Vengrijos vėliava Vengrija
45.42 Esteban Farias
Italijos vėliava Italija
46.17 Luís Cardoso da Silva
Brazilijos vėliava Brazilija
46.49
MKL2 Curtis McGrath
Australijos vėliava Australija
42.35 Federico Mancarella
Italijos vėliava Italija
42.80 Scott Martlew
Naujosios Zelandijos vėliava Naujoji Zelandija
43.51
MKL3 Serhii Yemelianov
Ukrainos vėliava Ukraina
40.03 Leonid Krylov
Rusijos vėliava Rusija
40.56 Caio Riberio de Carvalho
Brazilijos vėliava Brazilija
40.70
MVL1 Mykola Fedorenko
Ukrainos vėliava Ukraina
1:05.18 Peter Happ
Vokietijos vėliava Vokietija
1:07.81 Robinson Méndez
Čilės vėliava Čilė
1:14.27
MVL2 Luis Cardoso da Silva
Brazilijos vėliava Brazilija
51.68 Norberto Mourao
Portugalijos vėliava Portugalija
52.82 Jakub Tokarz
Lenkijos vėliava Lenkija
53.21
MVL3 Curtis McGrath
Australijos vėliava Australija
47.42 Caio Riberio de Carvalho
Brazilijos vėliava Brazilija
47.52 Stuart Wood
Jungtinės Karalystės vėliava Jungtinė Karalystė
48.42
WKL1 Maryna Mazhula
Ukrainos vėliava Ukraina
55.99 Edina Müller
Vokietijos vėliava Vokietija
56.97 Katherine Wollermann
Čilės vėliava Čilė
58.03
WKL2 Charlotte Henshaw
Jungtinės Karalystės vėliava Jungtinė Karalystė
47.62 Emma Wiggs
Jungtinės Karalystės vėliava Jungtinė Karalystė
49.03 Susan Seipel
Australijos vėliava Australija
51.12
WKL3 Shakhnoza Mirzaeva
Uzbekijos vėliava Uzbekija
47.29 Laura Sugar
Jungtinės Karalystės vėliava Jungtinė Karalystė
47.32 Shahla Behrouzirad
Irano vėliava Iranas
48.96
WVL1 Monika Seryu
Japonijos vėliava Japonija
1:14.56 Esther Bode
Vokietijos vėliava Vokietija
1:35.66 neapdovanota
WVL2 Emma Wiggs
Jungtinės Karalystės vėliava Jungtinė Karalystė
56.10 Susan Seipel
Australijos vėliava Australija
57.74 Maria Nikiforova
Rusijos vėliava Rusija
59.24
WVL3 Charlotte Henshaw
Jungtinės Karalystės vėliava Jungtinė Karalystė
56.82 Larisa Volik
Rusijos vėliava Rusija
57.84 Nataliia Lahutenko
Ukrainos vėliava Ukraina
59.07

Dalyvaujančios šalys[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Skliaustuose pateikiamas sportininkų skaičius[1]
Dalyvaujančios šalys

Lietuva čempionate[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Kanojos
Sportininkai Rungtis Atkrentamosios Pusfinalis Finalas Galutinė
vieta
Laikas Vieta Laikas Vieta Laikas Vieta
Moterys
Rūta Dagytė 200 m 50.29 7 Q 48.73 8 Nepasiekė 23
Vyrai
Henrikas Žustautas 200 m 39.09 1 Q 38.49 1 FA 39.36 1 11 Auksas
Vadim Korobov 1000 m 3:52.19 4 Q 4:04.68 5 FB 4:23.71 7 16
Ilja Davidovskij
Henrikas Žustautas
2-1000 m 3:51.15 5 Q - DSQ Nepasiekė DSQ
Baidarės
Sportininkai Rungtis Atkrentamosios Pusfinalis Finalas Galutinė
vieta
Laikas Vieta Laikas Vieta Laikas Vieta
Vyrai
Artūras Seja 200 m 34.36 1 Q 34.47 2 FA 35.56 8 8
Ričardas Nekriošius
Andrej Olijnik
2-1000 m 3:10.78 2 Q 3:17.26 2 FA 3:26.31 9 9
Aurimas Lankas
Edvinas Ramanauskas
Mindaugas Maldonis
Simonas Maldonis
4-500 m 1:20.11 5 Q 1:22.43 5 FB 1:23.93 4 13

Olimpinės kvotos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Čempionate išdalintos olimpinės kvotos:

Šalis Sprintas Iš viso
Vyrai Moterys Valtys Sportininkai
K1
200
K1
1000
K2
1000
K4
500
C1
1000
C2
1000
K1
200
K1
500
K2
500
K4
500
C1
200
C2
500
Australija Australija X X X 3 10
Baltarusija Baltarusija X X X X X X X X 8 13
Belgija Belgija X 1 2
Brazilija Brazilija X X 2 2
Kanada Kanada X X X 3 9
Čilė Čilė X X 2 2
Kinija Kinija X X X X 4 10
Kuba Kuba X X 2 4
Čekija Čekija X X X 3 3
Danija Danija X X X 3 4
Prancūzija Prancūzija X X X X X 5 8
Vokietija Vokietija X X X X X X 6 15
Jungtinė Karalystė Jungtinė Karalystė X 1 1
Vengrija Vengrija X X X X X X 6 13
Italija Italija X X 2 3
Japonija Japonija X X X X X 5 8
Naujoji Zelandija Naujoji Zelandija X X X 3 4
Lenkija Lenkija X X X X X X 6 9
Portugalija Portugalija X X X 3 6
Rumunija Rumunija X 1 2
Rusija Rusija X X X X X 5 12
Serbija Serbija X X 2 2
Slovakija Slovakija X X 2 5
Slovėnija Slovėnija X 1 2
Ispanija Ispanija X X X X 4 7
Švedija Švedija X 1 1
Ukraina Ukraina X X X X X 5 9
JAV JAV X 1 1
Uzbekija Uzbekija X 1 2
Iš viso: 29 šalys 5 6 6 10 7 8 7 7 7 12 7 8 91 170

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. Entry list Archyvuota kopija 2019-08-20 iš Wayback Machine projekto.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]