2017 m. Barselonos teroro išpuoliai

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
2017 m. Barselonos teroro išpuoliai
2017 m. Barselonos teroro išpuoliai
Ramblos gatvė, kurioje įvyko pirmasis išpuolis
Vieta Ramblos gatvė, Barselona, Katalonija, Ispanija
Taikinys (-iai) Civiliai pėstieji
Data 2017 m. rugpjūčio 17 d.
Išpuolio tipas  Transporto priemonė
Žuvusiųjų 16
Sužeistų 130
Vykdytojas (-ai) Flag of the Islamic State of Iraq and the Levant2.svg Islamo valstybė

2017 m. Barselonos teroro išpuoliai įvyko 2017 m. rugpjūčio 17 d. Barselonoje. Pirmasis išpuolis įvyko Ramblos gatvėje, kuomet į čia esančią pėsčiųjų minią įsirėžė sunkvežimis. Šio įvykio metu žuvo 16 žmonių, dar 130 sužeista.[1][2] Du įtariamieji po šio įvykio pabėgo.[3][4]

Vėliau vietos policija informavo suėmusi 2 įtariamuosius, dar vienas žuvo per susišaudymą.[5] Amako naujienų agentūra paskelbė, kad išpuolius įvykdė Islamo valstybės kovotojai.

Naktį prieš šį išpuolį Alkanaro mieste kilo sprogimai, kurių metu žuvo moteris. Vietos valdžia pranešė, kad šie sprogimai yra susiję su rugpjūčio 17 d. išpuoliais.

Praėjus dviem valandoms po sunkvežimio įsirėžimo į minią Ramblos gatvėje, viename Barselonos rajone į policijos užkardą įsirėžė lengvasis automobilis. Įvykus susišaudymui vairuotojas buvo nušautas ir sunkiai sužeistas policininkas.

Rugpjūčio 18 d. rytą policija Kambrilio mieste nušovė 5 vyrus, kurie, kaip įtariama, buvo pasiruošę dar vienam išpuoliui ir dėvėjo mirtininkų liemenes.[6] Šio įvykio metu mažiausiai 6 civiliai ir 1 policijos pareigūnas sužeisti.[7]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Commons-logo.svg