2010 m. Smolensko aviakatastrofa

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigacija, paiešką
Skrydžio žemėlapis
Prezidentinis lėktuvas Tu-154
Buvęs Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus pagerbia aviakatastrofos aukas

2010 m. Smolensko aviakatastrofa – aviakatastrofa, 2010 m. balandžio 10 d. įvykusi Rusijoje, Smolensko apylinkėse.

Lenkijos prezidentinis lėktuvas Tupolev Tu-154 apie 10:39:40 Maskvos laiku[1] nukrito ir sudužo esant tirštam rūkui nesėkmingai leisdamasis į Rusijos KOP aerodromą „Severnyj“. Jis kliudė medžių viršūnes [2], pasviro ant šono, apsivertė ir nukrito už 300 m nuo pakilimo tako [3]. Lėktuvas sudužo į dalis ir užsidegė, tačiau didelio gaisro nekilo. Lėktuvu keliavo Lenkijos prezidentas Lechas Kačinskis ir kiti aukšti šalies pareigūnai. Jie keliavo į Katynės žudynių 70-mečio minėjimą. Skelbiamas žuvusiųjų skaičius – 97. Žuvo visi 89 keleiviai ir 8 įgulos nariai[4] (anksčiau teigta, kad be 89 keleivių žuvo 7 įgulos nariai).

Lėktuvas nukrito apytikriai 19 km į rytus nuo Katynės miško, kuriame 1940 m. NKVD nužudyti ir palaidoti lenkų karininkai.

Lietuvos Vyriausybė, solidarizuodamasi su tragediją išgyvenančia lenkų tauta, sekmadienį nutarė šalyje paskelbti trijų dienų gedulą. [5] Nuo balandžio 12 dienos 7 valandos ryto iki balandžio 14 dienos 22 valandos prie valstybės ir savivaldybės įstaigų, įmonių ir organizacijų, gyvenamųjų namų buvo keliamos Lietuvos valstybės vėliavos su gedulo ženklu.

Skrydžio dalyviai[taisyti | redaguoti kodą]

2010 m. Smolensko aviakatastrofos aukų sąrašas

Nuorodos[taisyti | redaguoti kodą]

Šaltiniai[taisyti | redaguoti kodą]

Commons-logo.svg

Vikiteka