Žvaigždė (įžymybė)

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigacija, paiešką

Žvaigždė – garsus žmogus, įžymybė, garsenybė (asmuo), kurį atpažįsta didžioji dalis visuomenės. Žvaigždės dažnai yra tie žmonės, kurie sulaukia didelio žiniasklaidos dėmesio ir apie juos dažnai rašoma ar pasakojama žiniasklaidos priemonėse.

Yra nemažai būdų, kaip konkretus žmogus gali tapti žvaigžde. Dažniausiai tai sąlygoja jo profesija, talentas, gebėjimai, pasirodymai žiniasklaidoje ar netgi visiškas atsitiktinumas. Tapti žvaigžde galima net ir per labai trumpą laiką, tačiau šlovės laikas lygiai taip pat gali tęstis neilgai – šis reiškinys vadinamas „15 minučių šlovės“. Neretai žmonės, norėdami tapti ar išlikti žvaigždėmis, imasi specialių, netgi apgaulingų veiksmų, kad išlaikytų žiniasklaidos ir visuomenės dėmesį.

XX–XXI a. itin didelis visuomenės dėmesys žvaigždėms sukūrė tokius reiškinius kaip „geltonoji spauda“, gandų žiniasklaida, paparacų veiklą ir tinklaraščių apie įžymybes rašymas.

Prie žvaigždžių fenomeno išpopuliarinimo, ypač kine ir muzikoje, daug prisidėjo žiniasklaida, kuri, išnaudodama savo milžinišką apimtį ir pasiekiamumą, padaro žvaigždes matomas dar dažniau ir dar didesniam skaičiui žmonių.