Žudikai traukinyje

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Žudikai traukinyje

PavadinimasL'ultimo treno della notte
Kilmės šalis Italija
RežisieriusAldo Lado
Scenaristas (-ai)Roberto Infascelli
Renato Izzo
Aldo Lado
Ettore Sanzo
KompozitoriusEnnio Morricone
Metai1975
Žanrastrileris
Trukmė90 min.
Kalbaitalų
IMDb įrašas

Žudikai traukinyje (it. L'ultimo treno della notte) – 1975 m. Italijoje sukurtas keršto trileris, devintajame praeito amžiaus dešimtmetyje dėl žiaurumo demonstravimo uždraustas Didžiojoje Britanijoje.

Pagrindiniai aktoriai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Aktorius – vaidmuo
  • Flavio Bucci – Juodis
  • Gianfranco De Grassi – Garbanius
  • Macha Meril – Ledi traukinyje
  • Laura D‘Angelo – Liza Stradi
  • Irene Miracle – Margaret
  • Enrico Maria Salerno – profesorius Džulijus Stradis
  • Marina Berti – Laura Stradi

Turinys[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

DĖMESIO: toliau atskleidžiamos kūrinio detalės

Dvi draugės Margaret ir Liza išsirengia keliauti traukiniu iš Miuncheno pas Lizos tėvus, kur ketina sutikti Kalėdas. Merginoms tai atrodo linksmas nuotykis ir galimybė pajausti laisvę nuo griežtos artimųjų kontrolės.

Stotyje sprukdami nuo policininko, į tą patį traukinį įlipa ir du chuliganai, Juodis ir Garbanius. Jiedu neturi bilietų ir Margaret su Liza padeda jiems išvengti kontrolieriaus. Netrukus Juodis pastebi vyresnio amžiaus damą (filme ji vadinama tiesiog Ledi) ir, kol Garbanius susipeša su kontrolieriumi, užsidaro su ja tualete, kur demonstruodamas savo agresiją, priverčią ją pasimylėti.

Traukiniui sustojus Insbruke, Liza su Margater nusprendžia paskambinti tėvams. Jos mato kaip policininkai išlaipina abu chuliganus iš traukinio, o Ledi mėgina juos užstoti.

Persėdusios į kitą traukinį, merginos įsikuria paskutinio vagono kupė ir viliasi, kad tolimesnė kelionė bus be trikdžių. Deja, vos tik joms nusprendus gulti, į jų kupė užsuka Juodis, Garbanius ir Ledi. Merginos norėtų išvengti jų draugijos, tačiau vagone daugiau nematyti žmonių. Jos mato, kad Garbanius uosto kokainą, o Juodis atrodo visiškai užvaldytas Ledi seksualinio žavesio. Naktiniame traukinyje prasideda bjaurūs žaidimai, kuriems vaikinų rankomis vadovauja Ledi. Ji verčia merginas išsirengti, pastebėjusi, kad yra dar juos stebintis vienas keleivis, priverčia jį santykiauti su Margaret. Šiam pasprukus, visų dėmesys persikelia į Lizą. Sužinoję, kad mergina dar nekalta, jie nusprendžia padėti jai „atsikratyti šio trūkumo“, tačiau kokaino prisiuostęs Garbanius nepajėgia to padaryti ir nutaria pasinaudoti peiliu ir netyčia ją nužudo. Kol trijulė svarsto ką daryti, Margaret bando bėgti ir užsisklendžia tualete. Juodis su Garbaniumi puola laužti duris ir nevilties apimta mergina iššoka pro važiuojančio traukinio langą. Grįžę į kupė, trijulė taip pat išmeta per langą Lizos kūną ir merginų daiktus. Supratę ką padarė, jie susipyksta ir Juodis, dėl viso apkaltinęs Ledi, ją partrenkia ant žemės.

Traukiniu atvykus į stotį, Lizos tėvai veltui laukia juo atvykstančių merginų. Jie skambina į kitas stotis ir sužino, kad traukiniai vėluoja ir jos galbūt nespėjo persėsti. Į Lizos tėvą, gydytoją Džulijų Stradį, pagalbos kreipiasi moteris (Ledi), kuriai Juodis stipriai prakirto kelį. Gydytojas pasiūlo jai pagelbėti savo namuose ir kartu su žmona pasiveža trijulę namo. Beklausydami radijo, jie girdi, kad greta traukinio bėgių rasti dviejų merginų kūnai. Jau namuose radijas praneša ir jų pavardes. Viename iš kambarių Ledi randa šeimos nuotraukas ir supranta, kad atsidūrė namuose merginų, kurias jie ką tik nužudė, tuo tarpu profesorius Stradis, išgirdęs, kad jo duktė mirė, atpažįsta jos skarelę ant Garbaniaus kaklo. Supratęs, kad jo namuose yra žmonės, nužudę Lizą ir Margaret, Stradis nusprendžia įvykdyti savo paties teisingumą...