Pereiti prie turinio

Žmogus, kurio nebuvo

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Žmogus, kurio nebuvo

PavadinimasThe Man Who Wasn't There
Kilmės šalis JAV
RežisieriusBroliai Koenai
Prodiuseris (-iai)Broliai Koenai
Scenaristas (-ai)Broliai Koenai
KompozitoriusKarteris Biopuelis
VaidinaBilis Boas Torntonas
Frencis Makdormend
Džeimsas Gandolfinis
Skarlet Johanson
Ričardas Dženkinsas
Džonas Polito
Metai2001
ŽanrasKriminalinė drama
Trukmė115 min.
Kalbaanglų
PlatintojasUSA Films
Biudžetas20 mln. JAV dol.
IMDb įrašas

Žmogus, kurio nebuvo (angl. The Man Who Wasn't There) – 2001 m. JAV režisierių brolių Koenų kriminalinė drama apie meilę, neištikimybę, šantažą, nusikaltimą ir bausmę.

Filmo premjera įvyko 2001 m. gegužės 13 d. Kanų kino festivalyje[1].

Siužetas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

DĖMESIO: toliau atskleidžiamos kūrinio detalės

1949 m. Kalifornija, Santa Roza. Filmo siužetą pasakoja pagrindinis filmo herojus Edas Kreinas, – nekalbus 40–metis kirpyklos darbuotojas. Jo žmona Doris, turinti problemų su alkoholiu, dirba buhaltere parduotuvėje ir yra neištikima vyrui su savo viršininku „Didžiuoju Deivu“. Kartą į kirpyklą užsuka pravažiuojantis verslininkas apsikirpti ir pasiūlo Edui savo pinigus investuoti į naują cheminio valymo technologiją. Tam reikia 10 000 dolerių. Edas ryžtasi pinigus gauti šantažuojant žmonos viršininką. Jis pasiunčia anoniminį laišką. Gavęs pinigus iš „Didžiojo Deivo“ ir atidavęs verslininkui, pastarasis dingsta. Edas galvoja, kad jį apgavo.

Vieną vakarą „Didysis Deivas“ paskambina Edui ir paprašo užeiti į parduotuvę. Pasirodo, verslininkas buvo užėjęs pas Deivą ir taip pat prašė 10 000 dolerių, kas pasirodė jam labai keistai ir jis jėga privertė jį prisipažinti. Deivas puola Edą ir bando jį uždusinti, bet Edui po ranka pasitaiko kanceliarinis peilis, kuriuo nužudo Deivą. Policija suradusi trūkumą parduotuvės kasoje areštuoja Doris. Edas pasamdo geriausią advokatą Fredį Ridenšnaiderą. Matydamas, kad advokatas nelabai tiki Doris nekaltumu, Edas prisipažysta nužudęs Deivą, bet advokatas mano, kad taip Edas nori užtartį žmoną. Bet prieš teismo proceso pradžią Doris kameroje nusižudo. Patologoanatomas Edui praneša, kad Doris buvo nėščia.

Už likusius pinigus Edas nori padėti savo draugo dukrai Berdi siekiant karjeros skambinant fortepijonu. Jis nuveža ja parodyti žymiam muzikos mokytojui, bet merginos skambinimas pianisto nesužavi. Važiuojant automobiliu atgal, norėdama atsidėkoti Edžiui, Berdi ketina atlikti felaciją ir Edas padaro avariją. Prabudęs iš komos, Edas supranta, kad yra areštuojamas. Pasirodo, „Didysis Deivas“ iš verslininko parodymus gavo, o paskui nužudė ir paskandino kartu su automobiliu ežere. Mažiną su lavonu atsitiktinai surado vaikai, o prie jo – verslininko ir Edžio sutartį. Policijos nuomone, Edis privertė žmoną iš parduotuvės kasos pavogti pinigus, kad galėtų investuoti į naują verslą, o paskui nužudo verslininką. Edas nuteisiamas mirties bausme...[2]

Aktoriai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

ir kt.

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]