Šviečiantis akmuo

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 Edit-delete-not encyclopedic2.svg  Yra kilę abejonių dėl šio straipsnio objekto reikšmingumo ir tinkamumo enciklopedijai.
Galima paieškoti straipsnio objekto aprašymų nepriklausomuose nuo jo patikimuose antriniuose šaltiniuose ir pasiremti jais straipsnyje.
 Broom icon.svg  Šį puslapį ar jo dalį reikia sutvarkyti pagal Vikipedijos standartus – Neenciklopedinis stilius
Jei galite, sutvarkykite.
 NoFonti.svg  Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta šaltinių ar nuorodų į juos.
Jūs galite padėti Vikipedijai įrašydami tinkamas išnašas ar nuorodas į šaltinius.
Naujausi šviečiantys akmenys sunkiai atskiriami nuo tikrų grindinio akmenų
Šviečiantys akmenys kaitalioja spalvas

Šviečiantis akmuo (arba šviečiantys akmenys) – elektrinis dekoratyvinio apšvietimo įrenginys, kurį sudaro iš polimero pagaminta akmens arba betono trinkelės imitacija ir šviesos diodas (LED).

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pirmieji šviečiantys akmenys buvo sukurti apytikriai 1996 m. Vokietijoje, tačiau turėjo didelį trūkumą: į polimerinę grindinio trinkelę įmontuota halogeninė lemputė perkaisdavo ir perdegdavo.

Antros kartos šviečiantys akmenys atsirado maždaug 2002 m., kai vietoj lemputės imta naudoti šviesos diodus (LED). Dauguma gamintojų (ypač iš trečiojo pasaulio šalių) produkto nebevysto, pardavinėja tokio tipo šviečiančiuosius akmenis.

Naujausi (trečios kartos) šviečiantys akmenys būna net su „šviesos muzika" (ritmingai mirksi pagal muzikos įrašus), o apšvietimo spalvą ir šviesos efektus keičia reaguodami į nuotolinio pulto komandą. Kokybiški šviečiantys akmenys visiškai imituoja tikro akmens išvaizdą ir dieną šaligatvyje arba takelyje niekuo nesiskiria nuo tikrų akmenų. Dieną šaligatvyje įmontuoti kokybiški „šviečiantys akmenys" neturi būti lengvai atskiriami dėl panašumo į stiklo luitelius.

Paskirtis[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Dažniausiai šviečiantys akmenys įmontuojami pakaitomis su įprastomis grindinio trinkelėmis. Sutemus jie žymi taką ir tarnauja kaip dekoro elementas. Naujausi šviečiantys akmenys dieną išvaizda niekuo nesiskiria nuo įprastų trinkelių arba natūralių lauko akmenų (žr. nuotrauką viršuje).

Privalumai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  • Pigi eksploatacija. Labai mažos elektros energijos sąnaudos (vidutiniškai 1 W)
  • Saugumas. Nuolatinė 5-12 V įtampa nekelia pavojaus žmonėms
  • Originalus ir šiuolaikiškas kiemo dekoro elementas

Kritika[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Šiuo metu tai prabangos prekė dėl didelės kainos.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]