Lietuvių bendruomenė Švedijoje

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
(Nukreipta iš puslapio Švedijos lietuvių bendruomenė)
Jump to navigation Jump to search
Lietuvių bendruomenės Švedijoje logotipas.

Lietuvių bendruomenė Švedijoje (LBŠ) – Švedijoje veikianti lietuvių bendruomenė vienija Švedijoje gyvenančius lietuvius. Lietuvių draugija Švedijoje buvo įsteigta 1946 metų sausio 12-ąją. Ją pakeitė 1950 m. lapkričio 30 d. įkurta Švedijos lietuvių bendruomenė – ji buvo pirmoji Pasaulio lietuvių bendruomenės narė.

Šiuo metu aktyviai veikianti bendruomenė daug dėmesio skiria lietuviškai kultūrai. Lietuviai suburiami organizuojant informacinius, verslo, sporto, turizmo, religinius ir politinius renginius. Bendruomenės valdyboje dirbantys sąvanoriai skatina naujų narių pritraukimą, dalyvauja ieškant finansinės paramos Švedijos lietuviams skirtiems projektams.

Bendradarbiaujant su Lietuvos Respublikos ambasada, bei kitomis bendruomenėmis, vyriausybinėmis ir verslo organizacijomis bendruomenė turi gausų renginių pasirinkimą. Rodomi su Lietuva susiję filmai, organizuojami teatro pasirodymai, koncertai, menininkų parodos, pažintinės kelionės bei Lietuvos vardą garsinantys renginiai.

Vienas iš žinomesnių kasmetinių renginių yra Baltijos šalių diena. Šis renginys, paprastai organizuojamas kartu su latvių bei estų bendruomenėmis. Jis supažindina su lietuviška kultūra, papročiais, istorija ir tradicijomis. Lietuviški šokiai, virtuvė, knygos, menininkų dirbiniai ir pasirodymai – tai dalis šios šventės.

Lituanistinių mokyklėlėlių kūrimas bei veikla yra stipriai susiję su puoselėjama lietuvybe bendruomenėje bei jos perdavimu naujai augančiai lietuviukų kartai. Vienas iš sėkmingai veikiančių projektų yra bendruomenės 2004 metais įkurta tarptautinė lituanistinių mokyklų stovykla Draugystės Tiltas.

Žymūs žmonės[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. Jonas Pajaujis - biografija, http://www.santakoskaimas.lt/index.php?cid=196 Archyvuota kopija 2014-09-10 iš Wayback Machine projekto.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]