Šuolių su slidėmis tramplinas Zarasuose

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Šuolių su slidėmis tramplinas Zarasuose

Šuolių su slidėmis tramplinasZarasuose veikęs šuolių su slidėmis tramplinas.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Paskutiniaisiais prieškario metais Zarasuose ėmė formuotis slidinėjimo centras. 1937 m. iškilo savivaldybei priklausanti žiemos sporto stotis – vila „Užuovėja“. 5–7 ha ploto priemiestiniame Magučių miške, pavadintame Sėlių šileliu, tų metų vasarą veikė jaunimo darbo ir poilsio stovykla. Vietos sporto klubo „Gediminas“ pakviesti, pusšimtis vyresniųjų gimnazistų iš Rokiškio, Biržų ir Panevėžio apskričių ruošė miško medžiagą, betonavo pamatus ir montavo rąstus. Apskrities valdyba talkininkus nemokamai maitino, taip pat pasamdė kelis patyrusius statybų meistrus darbams vadovauti.

Ant 170 metrų virš jūros lygio iškilusios kalvos buvo pastatytas 40 m aukščio medinių konstrukcijų šuolininkams su slidėmis skirtas tramplinas. Nuo jo dengtos viršūnės buvo matomi ne tik gretimi Zaraso, Zarasaičio, Griežtos ir Balto ežerai, bet ir tolimesnių valsčių bažnyčių bokštai.

1938 m. sausio 2930 d. Zarasuose įvyko Baltijos šalių studentų SELL žiemos olimpiada (organizatorius Lietuvos Akademinio Jaunimo Sporto Sąjunga – LAJSS), kitos varžybos. Prasidėjęs Antrasis pasaulinis karas sporto plėtrą Zarasuose sustabdė, atsitraukdami vokiečių kariškiai 1944 m. slidininkų trampliną susprogdino.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]