Škotijos transportas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
"First ScotRail" traukinys Edinburge.

Škotijos transportas yra iš esmės gerai išvystytas. Didižiąją dalį infrastruktūros ir plėtros kontroliuoja Škotijos parlamentas.

Geležinkeliai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Škotijoje yra daug geležinkelių, 29 proc. – elektrifikuoti (palyginus bendrai Didžiojoje Britanijoje – 40 proc.). Didelė dalis traukinių šalyje yra varomi dyzeliniu kuru. Geležinkeliai jungia Škotijos miestus ir Škotiją su Anglija.

Kelių transportas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Škotijos kelių tinklas yra labai tankus. Daugiausiai greitkelių yra vidurinėje Škotijoje (ang. -Central belt), kur didžiausias gyventojų tankumas.

Autobusai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Škotijoje gerai išvystytas autobusų transportas. Paskaičiuota, kad net 95 proc. gyvena 5 minučių atstumu pėstute nuo autobusų stotelės.

Vandens transportas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Škotijoje dėl jos geografijos ypatumų labai svarbus yra vandens transportas. Labai daug keleivių pervežama keltais. Keltais keliaujama į Škotijai prilausančias salas, pusiasalius bei tarptautiniais maršrutais (daugiausiai į Skandinavijos šalis: Norvegiją, Švediją, Daniją). Škotija niekada neturėjo plataus kanalų tinklo, kaip, pavyzdžiui, Anglija. Tačiau šalyje yra keletas kanalų, svarbiausi: Forth and Clyde Canal, Union Canal ir The Caledonian Canal. Vandens kanalai daugiausiai naudojami rekreacijai.