Škotijos transportas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigacija, paiešką
"First ScotRail" traukinys Edinburge.

Škotijos transportas yra iš esmės gerai išvystytas. Didižiąją dalį infrastruktūros ir plėtros kontroliuoja Škotijos parlamentas.

Geležinkeliai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Škotijoje yra daug geležinkelių, 29 proc. – elektrifikuoti (palyginus bendrai Didžiojoje Britanijoje – 40 proc.). Didelė dalis traukinių šalyje yra varomi dyzeliniu kuru. Geležinkeliai jungia Škotijos miestus ir Škotiją su Anglija.

Kelių transportas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Škotijos kelių tinklas yra labai tankus. Daugiausiai greitkelių yra vidurinėje Škotijoje (ang. -Central belt), kur didžiausias gyventojų tankumas.

Autobusai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Škotijoje gerai išvystytas autobusų transportas. Paskaičiuota, kad net 95 proc. gyvena 5 minučių atstumu pėstute nuo autobusų stotelės.

Vandens transportas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Škotijoje dėl jos geografijos ypatumų labai svarbus yra vandens transportas. Labai daug keleivių pervežama keltais. Keltais keliaujama į Škotijai prilausančias salas, pusiasalius bei tarptautiniais maršrutais (daugiausiai į Skandinavijos šalis: Norvegiją, Švediją, Daniją). Škotija niekada neturėjo plataus kanalų tinklo, kaip, pavyzdžiui, Anglija. Tačiau šalyje yra keletas kanalų, svarbiausi: Forth and Clyde Canal, Union Canal ir The Caledonian Canal. Vandens kanalai daugiausiai naudojami rekreacijai.