Šingmunas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Upės Shing Mun pakrantės (dabar jau užstatytos)
Shing Mun River.jpg

Shing Mun (城門河, kantoniško tarimo IPA: [sɪŋ11 mʊn11 hɔ11], jyutping: sing4 mun4 ho4, standartinio tarimo pinyin transkripcija: Chéng Mén Hé) – upė Honkonge (Kinijoje), Shatin vietovėje.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Shing Mun upė išteka iš Needle Hill, įteka į įlanką Sha Tin Hoi. XX a. 8 dešimtmetyje Sha Tin Hoi buvo nusausinta ir paversta Sha Tin miestu. Upę pratesė 7 km ilgio, 200 m pločio dirbtinis kanalas, pasibaigiantis Tolo uoste. Kitos upės, tekėjusios į įlanką, tapo Shing Mun intakais.

Shing Mun upės kanalas eina per Tai Wai vietovę, Sha Tin miesto centrą, į Tolo uostą. Didžiausi intakai – Tai Wai Nullah, Fo Tan Nullah, Siu Lek Yuen Nullah. Shing Mun apstatyta gyvenamaisiais ir komercinės paskirties dangoraižiais bei smulkesnėmis gyvenvietėmis. Yra keletas tiltų.

Užterštumas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Anksčiau Shing Mun buvo labai užteršta industriniais ir kitais teršalais. Tuo metu upėje beveik nebuvo jokios gyvūnijos. Nuo 1993 m. padėtis pagerėjo, atsirado žuvų ir bestuburių.

250 m ilgio ruože prie Man Lai teismo suformuota dirbtinė pakrantė. Toje vietoje yra problemų dėl nuosėdų ir blogo kvapo.

Nauda[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nors pagrindinė upės paskirtis yra drenažas, ja taip pat naudojasi irkluotojai, žvejai, pakrantės populiarios tarp pasivaikščiojimų ir dviračių sporto mėgėjų. Shing Mun upėje užsiimama irklavimu, kanojų sportu, plaukiojama kajakais. Yra 2000 m trasa regatoms.

Vikiteka