Pereiti prie turinio

Šiaulių miškų urėdija

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.

Šiaulių miškų urėdija − viena iš 42 miškų urėdijų, turto patikėjimo teise valdanti, naudojanti valstybinius miškus, vykdanti juose kompleksinę miškų ūkio veiklą.

1919 m. buvo įkurta Šiaulių girininkija. Jos plotui sparčiai didėjant 1920 m. buvo įkurta Šiaulių miškų urėdija. Urėdijos reorganizacijos vyko daug metų, bet jos teritorija mažai keitėsi.

Šiaulių miškų urėdijos plotas − 45 400 ha. Iš jų 27 800 ha valstybinės reikšmės miškų. Urėdijos miškus kerta valstybinės reikšmės plentas KaliningradasRyga. Taip pat respublikinės reikšmės keliai: ŠiauliaiPalanga, Šiauliai − Pakruojis, Šiauliai − Užventis, Šiauliai − N. Akmenė, Šiauliai − Kelmė.

Šiaulių miškų urėdas − Stasys Pališkis.

Urėdijos saugomų teritorijų plotas − 1814,81 ha. Urėdijos teritorijoje įsteigti 4 valstybiniai draustiniai:

Šiaulių miškų urėdijos teritorijoje yra daug žinomų vietų. Tai Dubysos−Ventos perkasas, Girnikų kalnas, Juodlės pažintinis takas, Svilės šaltiniai, Targių ozai, Vainagių piliakalnis.

Miškų urėdijoje yra įregistruotas Šiaulių miškų urėdijos profesionalios medžioklės ploto vienetas. Medžioklės plotų vieneto paskirtis ir uždavinys − gausinti medžiojamųjų gyvūnų populiacijas ir plėtoti medžioklės turizmą. 2003 m. žvėrių apskaitos metu buvo nustatytas kanopinių žvėrių skaičius: 2 briedžiai, 97 taurieji elniai, 53 stirnos ir 95 šernai.

Šiaulių miškų urėdijos miškai suskirstyti į 7 girininkijas.

Girininkijos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Girininkija Girininkijos vieta
Seniūnija Gyvenvietė
Gruzdžių Gruzdžių seniūnija Gruzdžiai
Kurtuvėnų Bubių seniūnija Kurtuvėnai
Lukšių Kužių seniūnija Lukšiai
Meškuičių Meškuičių seniūnija Tamošiūnai
Rėkyvos Šiaulių kaimiškoji seniūnija Lingailiai
Šiaulių Šiaulių kaimiškoji seniūnija Sutkūnai
Vainagių Šaukėnų seniūnija Vainagiai

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]