Šiaudiniai šunys (2011 filmas)

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Šiaudiniai šunys

PavadinimasStraw Dogs
Kilmės šalis JAV
RežisieriusRod Lurie
Scenaristas (-ai)Rod Lurie
VaidinaJames Marsden
Kate Bosworth
Metai2011
Žanrastrileris
Trukmė110 min.
Kalbaanglų
Biudžetas25 mln. JAV dolerių
IMDb įrašas

Šiaudiniai šunys (angl. Straw Dogs) – 2011 m. JAV sukurtas psichologinis trileris, 1971 m. pasirodžiusios to paties pavadinimo juostos perdirbinys. Filmas nesulaukė finansinės sėkmės, tačiau pagrindinį vaidmenį originalioje juostoje atlikęs aktorius Dastinas Hofmanas teigiamai įvertinos Džeimso Marsdeno vaidybą.

„Fangoria Chainsaw Awards“ apdovanojimuose aktorius Alexander Skarsgård buvo nominuotas geriausio antrojo plano aktoriaus kategorijoje.

Pagrindiniai aktoriai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Aktorius – vaidmuo
  • James Marsden – Deividas Samneris
  • Kate Bosworth – Eimė Samner
  • Alexander Skarsgård – Čarlis Veneris
  • James Woods – „Treneris“ Tomas Hedonas
  • Dominic Purcell – Džeremis Nailsas
  • Rhys Coiro – Normanas
  • Billy Lush – Krisas
  • Laz Alonso – šerifas Džonas Berkas
  • Willa Holland – Dženis Hedon

Turinys[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

DĖMESIO: toliau atskleidžiamos kūrinio detalės

Rašytojas Deividas Samneris kartu su žmona aktore atvyksta į jos gimtąjį miestelį Misisipėje, kur ketina atstatyti jos tėvų namus ir juose apsigyventi. Čia jie susitinka buvusį Eimės vaikiną Čarlį ir jo draugus, kuriuos nusamdo sutvarkyti namo stogą, buvusį futbolo trenerį Tomą, kurio nepilnametė duktė Dženis jaučia potraukį protiškai atsilikusiam Džeremiui Nailsui. Deividui nesuprantami ir nepriimtini vietiniai papročiai viską aiškintis jėga, elnių medžioklės ir kiti „vyriški“ užsiėmimai, todėl miestelio vyrai greitai ima žiūrėti į jį iš aukšto. Dar blogiau tai, kad Čarlis vis dar nepamiršo Eimės ir stengiasi su ja atnaujinti santykius.

Norėdamas pritapti prie vietinių, Deividas susiruošia su jais į elnių medžioklę, kurioje jo vos nenušauna. Vyrai išsiskirsto po mišką ir Deividui galiausiai pavyksta sumedžioti gyvūną, tačiau tuomet jis suprantą esąs paliktas miške vienas. Kol jis mėgina parsirasti namo, Čarlis atvyksta pas Eimę ir mėgina ją įkalbėti vėl būti kartu. Nepavykus, ji išprievartaujama Čarlio ir visų jo draugų.

Deividui grįžus, Eimė nieko jam nesako, tačiau ragina jį išvažiuoti iš miestelio. Vyrui nesutikus, tačiau atleidus iš darbo Čarlį, jiedu penktadienio vakarą vyksta stebėti futbolo varžybų, tačiau viduryje jų nusprendžia važiuoti namo. Pakeliui tamsiame kelyje Deividas partrenkia Džeremį, besislapstantį nuo „Trenerio“ Hedono įniršio. Samneriai parsiveža jį į namus, kur netrukus atvyksta įsiutęs „Treneris“ ir Čarlis su draugais. Deividas užsibarikaduoja namuose ir sulaukia atvykstant šerifo, tačiau atsisako išleisti Džeremį, bijodamas, kad šiam čia pat nebūtų įvykdytas linčo teismas. Galiausiai įsiutęs „Treneris“ nušauna šerifą ir Samneriams susidūrimas su Čarliu bei jo sėbrais tampa gyvybės ir mirties dvikova.