Ši Cu

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į patikimus šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
Ši Cu
Standartas: Nr. 208, IX FCI grupė, 5 sekcija.
Ūgis (ties ketera)
Patinas: apie 25 cm
Kalė: apie 25 cm
Svoris
Patinas: 4,5 - 8,1 kg
Kalė: 4,5 - 8,1 kg
Savybės
Plaukas: Ilgas
Aktyvumas: normalus
Tinkamumas apsaugai: žemas
Tinkamumas tarnybai: žemas
Vados dydis: 2-4
Ilgaamžiškumas: 14-17 m.

Ši Cu (kin. 獅子狗, pinyin: Shih Tzu) – iš Kinijos kilusi šunų veislė.

Kilmė[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Italų keliautojas Marko Polo 1295 m. rašė: "Šis liūtiškos išvaizdos šuniukas Rytuose laikomas šventu. Čia tikima, kad Budą supa mažiukai sargybiniai - liūtai, kurie kilus pavojui virsta aršiais žvėrimis." Ši-Cu buvo Kinų imperatoriškojo dvaro šunys, tačiau nėra abejonių, kad jie – Tibeto šunų ir dabartinių pekinų protėvių palikuonys.

Europa[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pirmieji šios veislės šunys Europą (Didžiąją Britaniją) pasiekė XIX a. pabaigoje, o LietuvąXXI a. pradžioje. Tarptautinė kinologų federacija (FCI) Ši Cu veislę įregistravo – beveik prieš 40 metų.

Charakteris[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Šie šuniukai visą laiką noriai būna kartu su žmonėmis, tačiau jiems neįkyri. Nebijo svetimų vietų, pasikeitimų. Puikiai sutaria su vaikais ir kitų veislių šunimis.

Išvaizda[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Iš pažiūros Ši-Cu labai panašūs į Lasos apsus, tačiau šie šunys skiriasi ir kilme, ir būdu. Pagal ikirevoliucinės Pekino kinologų draugijos Ši-Cu veislės standartą šuo turi būti „liūto galva, meškos liemeniu, kupranugario kojomis, plunksnų šluotelės uodega, palmių lapų ausimis, ryžių dantimis, perliniu vainiklapio formos liežuviu ir judrus kaip auksinė žuvelė“.

Aplinkui juodą lygią nosytę - ūsai, plaukai nuo nosies auga į viršų, puri, ant nugaros užriesta uodega, ilgi, tankūs akuotai. Didelė spalvų įvairovė.

Kailis[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Ši Cu veislės šunų kailis gali būti įvairių spalvų. Labiausiai vertinami tamsiaplaukiai Ši Cu su baltyme (vadinama chrizantema) ant kaktos ir uodegos. Ši Cu kailis ilgas, todėl jam reikia nuolatinės priežiūros.