Čigonų integravimo dešimtmetis

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 Timeblock.svg  Šiame straipsnyje bent dalis informacijos yra pasenusi.
Jeigu galite, atnaujinkite informaciją ir ištrinkite šį pranešimą.

Romų integravimo dešimtmetis (Romų įtraukimo į visuomenę dešimtmetis) yra aštuonių Centrinės ir Pietryčių Europos šalių iniciatyva pagerinti romų (čigonų) mažumos šiuose regionuose socioekonominį statusą ir įtraukti juos į šių šalių socialinį gyvenimą. Iniciatyva buvo paskelbta 2005 m., ir tęsėsi nuo 2005 m. iki 2015 metų. Romų integravimo dešimtmetis buvo pirmasis tarptautinis projektas Europoje, aktyviai keičiantis romų (čigonų) mažumos gyvenimą.

Romų integravimo dešimtmečio iniciatyvoje dalyvavo Bulgarija, Kroatija, Čekija, Vengrija, Makedonija, Rumunija, Serbija ir Juodkalnija, ir Slovakija. Visose šiose šalyse yra daug romų (čigonų), ir romų (čigonų) mažumos yra stipriai atsilikusios ir diskriminuojamos tiek socialiniu, tiek ekonominiu požiūriu.

2005 m. šių šalių vyriausybės susitarė veikti, kad būtų sumažinti skirtumai tarp romų (čigonų) ir likusios bendruomenės gyvenimo lygio ir sąlygų, taip pat, suteikti romų (čigonų) tautybės žmonėms galimybę ištrūkti iš skurdo ir diskriminacijos ciklo, kuriame dauguma jų gyvena.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]