Íngrid Betancourt

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į patikimus šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
Ingrid Betankūr Pulesijo
isp. Íngrid Betancourt Pulecio
Íngrid Betancourt
Gimė 1961 m. gruodžio 25 d. (62 metai)
Bogotoje
Tėvas Gabriel Betancourt
Motina Yolanda Pulecio
Veikla prancūzų kilmės Kolumbijos politikė, buvusi senatorė, antikorupcinio judėjimo aktyvistė
Partija „Žaliojo Deguonies“ partija (Partido Verde Oxígeno)
Vikiteka Íngrid Betancourt

Ingrid Betankūr Pulesijo (isp. Íngrid Betancourt Pulecio; g. 1961 m. gruodžio 25 d. Bogotoje) – prancūzų kilmės Kolumbijos politikė, buvusi senatorė, antikorupcinio judėjimo aktyvistė, „Žaliojo Deguonies“ partijos (Partido Verde Oxígeno) narė.

2002 m. buvo pagrobta komunistinės partizaninės Kolumbijos grupuotės FARC. Nelaisvėje išgyveno 6 metus, išvaduota operacijos Jaque („šachas“) metu 2008 m. liepos 2 d., drauge su dar 11 belaisvių.

Ingrid motina yra buvusi mis Kolumbija Yolanda Pulecio, tėvas Gabriel Betancourt – UNESCO ambasadorius, buvo diktatoriaus Gustavo Rojas Pinilla vyriausybės ministras. Betancourt šeima gyveno aukštuomenėje, draugavo su Fernando Botero, Gabriel García Márquez. Ingrid studijavo Paryžiaus politikos institute, gyveno Prancūzijoje, Anglijoje, Ekvadore. 1989 m. įsitraukė į Kolumbijos politiką. 1990 m. pradėjo dirbti finansų ministerijoje. 1994 m. išrinkta į atstovų rūmus, o 1998 m. į senatą. Íngrid Betancourt 2002 m. dalyvavo rinkimuose į Kolumbijos prezidentus, tačiau surinko tik 0,5 % balsų ir užėmė 5 vietą. Prezidentinės kampanijos metu vedė derybas su FARC grupuote San Visente de Kaguajano mieste, vasario 23 d. buvo pagrobta. FARC už įkaitų išlaisvinimą pareikalvo paleisti suimtus grupuotės narius, tačiau prezidentas Uribė į derybas nesileido. Vėliau sekė keletas nesėkmingų operacijų, kol tik 2008 m. jungtinės Kolumbijos-Prancūzijos pajėgos išvadavo belaisvius.