Zoologijos sodas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Kupranugariai Lietuvos zoologijos sode

Zoologijos sodas – vieta, kur aptvaruose laikomi ir veisiami gyvūnai viešo demonstravimo, švietimo, gamtosaugos ir (ar) mokslo tikslais. Šiuo metu (2011 m.) Lietuvoje yra 5 zoologijos sodai arba parkai. Veikia tik vienas valstybinis zoologijos sodas – 1938 m. Kaune įkurtas Lietuvos zoologijos sodas. Kiti keturi zoosodai įkurti privataus kapitalo pagalba:

Yra pakankamai pavyzdžių, kuomet zoologijos sodai padeda išsaugoti nykstančias ar beveik išnykusias rūšis ir grąžinti jas į įprastas gyvenamąsias vietas. Pavyzdys – Europos strumbrai, kurių kadaise buvo likę tik keli ir tie patys nelaisvėje. Taip pat išsaugoti ir baltieji oriksai (Oryx leucoryx), havajinės berniklės (Branta sandvicensis). Kai kurie zoologijos sodai tiria gyvūnus gamtoje.

Istorija[taisyti | redaguoti kodą]

Įrengimas[taisyti | redaguoti kodą]

Seniau zoologijos sodai būdavo įrengiami veikiau žiūrovų, o ne gyvūnų patogumui. Sukurti originalų aptvarą buvo svarbiau, nei rūpintis jame esančiu gyvūnu. Dėl to kažkada respektabilūs sodai turi skirti daug lėšų narvų ir aptvarų rekonstrukcijai pagal nustatytus standartus.

Yra atvirų zoologijos sodų, primenančių miesto parką. Tipiškas pavyzdys – Hamburgo zoologijos sodas.


Commons-logo.svg Vikiteka: Zoologijos sodas – vaizdinė ir garsinė medžiaga

Vikiteka