Yamaha Corporation

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Yamaha Corporation
Forma Korporacija
Įkurta 1887 m. spalio 12 d.
Centrinė būstinė Hamamatsu, Japonija
Produkcija Muzikos instrumentai, audio procesoriai, elektronika
Tinklalapis www.yamaha.com

Yamaha Corporation arba Yamaha – tarptautinė korporacija, įkurta ir pagrindinę būstinę turinti Japonijoje. Tai didžiausias pasaulyje muzikinių instrumentų gamintojas. Kompanija gamina plačiausią skalę tiek elektroninių, tiek akustinių instrumentų, nuo vaikiško iki profesionalų lygio. Tarp kitų kompanijos gaminių: studijinė ir koncertinė audio įranga, namų audio sistemos, puslaidininkių įranga, netgi robotai.

Korporacijos padalinys Yamaha Motor Corporation gamina motociklus, motorines valtis, sniego motociklus, variklius ir pan. Kompanija daug skiria dėmesio visuomenės muzikiniam švietimui – įkurtas pasaulinis Yamaha muzikos mokyklų tinklas, veikiantis ir Lietuvoje.

Kompanija buvo įkurta 1887 m. Hamamatsu, Japonija, pavadinta įkūrėjo Torakusu Yamaha garbei. Iš pradžių kompanija gamino akustinius pianinus ir vargonus. Per savo gyvavimo laikotarpį daug keitė gaminių gamą, pvz., kai kuriuo metu gamino lankus sportininkams, o 1951 m. pradėjo gaminti motociklus – taip susikūrė atskiras padalinys Yamaha Motor Corporation. 2005 m. Yamaha įsigijo muzikinės produkcijos programinės įrangos gamintoją Steinberg Gmbh, o 2008 m. – garsų vokiečių akustinių pianinų gamintoją Bösendorfer.

Plačiajai visuomenei „Yamaha“ asocijuojasi su sintezatoriais ir pianinais. Analoginiai CS linijos sintezatoriai ir CP linijos pianinai pasižymėjo unikaliomis garso charakteristikomis. Kompaniją ypač išpopuliarėjo pristačiusi vieną pirmųjų skaitmeninių ir pigių sintezatorių – DX/TX liniją. DX-7 1983 m. tapo pirmuoju FM garso sintezės metodo sintezatoriumi. Pastarąjį dešimtmetį Yamaha reprezentuoja Motif linijos skaitmeniniai „Workstation“ tipo sintezatoriai ir Clavinova linijos skaitmeniniai pianinai.

Gaminių galerija[taisyti | redaguoti kodą]