Vikisritis:Komiksai

Peršokti į: navigaciją, paiešką
Komiksų vikisritis logo.png


Komiksų knyga (arba komiksas, komiksų žurnalas) – knyga, kuriame vaizduojami komiksai, kiekvienas komiksas yra sudarytas iš daugybės iliustracijų, kurios gali būti įvairiai išdėstytos, bet kiekviena jų vaizduoja atskirą sceną. Iliustracijoje dažnai yra dialogai, kurie vaizduojami žodžių balionais. Pirmoji komiksų knyga pasirodė JAV, 1933 m. Terminas „komiksų knyga“ pasirodė, nes pirmosios knygos perspausdindavo piešinių serijas. Nepaisant jų vardo, komiksų knygos nebūtinai yra humoro stiliaus; daug šiuolaikinių komiksų knygų yra įvairaus žanro.

>Plačiau…

Rinktinis straipsnis taisyti

Tintinas yra išgalvotas veikėjas, kuris pasirodo Tintino nuotykių komiksų serijose, šias serijas rašė ir piešė belgų menininkas Hergé. Tintinas yra pagrindinis serijų veikėjas, reporteris ir nuotykių ieškotojas, kuris keliauja aplink pasaulį su savo šunimi Sniegiumi.

Rinktinė biografija taisyti

Carl barks.jpg

Karlas Barksas (angl. Carl Barks; 1901 m. kovo 27 d. – 2000 m. rugpjūčio 25 d.) – amerikiečių komiksų dailininkas, labiausiai žinomas dėl komiksų apie Antulį Donaldą ir apie Skrudžą Makdaką, kurį pats ir sukūrė. Karlas Barksas dirbo anonimiškai iki savo karjeros galo, o fanai jį praminė „Žmogumi-antimi“ (angl. The Duck Man) ir „Geru antino dailininku“ (angl. The Good Duck Artist). Dailininkas Will Eisner Barksą buvo pavadinęs „komiksų knygų Hansu Kristianu Andersenu“.

Rinktinė iliustracija taisyti

Asteriksas ir Tintinas – garsiausi Europos komiksų herojai

Ar žinote, kad… taisyti

clear

... dailininkas Josette Baujot, nesenai mirė, jis spalvino Hergé Tintino nuotykius?

... Bryan Talbot pieštiniame pasakojime Grandvilis, Prancūzija laimėjo Napoleono karus, įsiveržė į Britaniją ir giljotinavo britų karališkąją šeimą?

... Marvel Studios filmas, Kapitonas Amerika: pirmasis keršytojas, kuris pasirodė 2011 m. buvo kuriamas nuo 1997 m.?


Q space.svg Astronomija   P vip.svg Biografijos   P biology.svg Biologija   Socrates blue version2.png Filosofija   P physics.svg Fizika   P countries-lightblue.png Geografija   Logo tecnica.jpg Informatika   P history-lightblue.png Istorija  
Crystal Clear talk2.png Kalbos   P cartesian graph.svg Matematika   P art-lightblue.png Menas   Year template.gif Metai   P antiquity.PNG Mitologija   P religion world.svg Religija   P sport-lightblue.png Sportas   Scales template.gif Teisė