VARUL

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
VARUL
Biurai Flag of Latvia.svg Ryga (LV), Flag of Estonia.svg Tartu, Talinas (EE), Flag of Lithuania.svg Vilnius (LT), Minsk Baltarusija
Įsteigta 2009
Sritis Verslo teisė
Vadovas Robert Juodka, Lietuva, Janis Zelmenis, Latvija, Helmut Pikmets, Estija
Teisininkai virš 85
Svetainė www.varul.com (anglų, estų, latvių ir lietuvių k.)

VARUL – verslo teisės srities advokatų kontora. Baltijos šalyse dirba daugiau negu 85 advokatai bei teisininkai.

Istorija[taisyti | redaguoti kodą]

Advokatų kontora „Varul Vilgerts Smaliukas“ įsteigta 2009 m. gruodžio mėn. susijungus Lietuvos advokatų kontorai „Smaliukas, Juodka, Beniušis ir partneriai, Estijos advokatų kontorai „Paul Varul“, Latvijos „Vilgerts“ ir “[1]. Kontora vienija virš 85 teisininkų.

2011 m. sausio 24 d. prie advokatų kontoros „Varul. Vilgerts. Smaliukas“ prisijungė advokatų kontora „Devyžis ir partneriai WILL“ ir visas tinklas pradėjo vadintis VARUL prekės ženklu [2].

Veikla[taisyti | redaguoti kodą]

Advokatų kontoros teisininkai specializuojasi šiose praktikos srityse: aplinkos teisė, bankroto teisė, bankų ir finansų teisė, darbo teisė, draudimo teisė, ekonominiai nusikaltimai, franšizė ir distribucija, energetika ir gamtiniai ištekliai, ginčų sprendimas, intelektinės nuosavybės teisė, įmonių teisė, konkurencija ir valstybės pagalba, mokesčių teisė, statybų teisė, nekilnojamojo turto teisė, susiliejimai ir įsigijimai, sveikatos apsauga ir farmacija, privatizavimas, privatūs fondai, tarptautinės prekybos teisė, transporto teisė, viešojo ir privataus sektoriaus partnerystė, viešieji pirkimai, žiniasklaida, telekomunikacijos ir technologijos.

Latvijos ir Estijos biurai[taisyti | redaguoti kodą]

VARUL advokatų kontora buvo ir yra viena pirmaujančių verslo teisės kontorų Estijoje, veikianti nuo 1994 m. ir turinti padalinius Taline bei Tartu. Kontora yra gerai žinoma sandorių sudarymo bei ginčų nagrinėjimo praktikos srutyse, kadangi dalyvavo sudėtingiausiose Estijos bylose, taip pat tarptautiniuose arbitražo ginčuose. Be to, VARUL advokatų kontora turi patirties bankroto teisės ir mokesčių teisės srityse (advokatai veikė kaip administratoriai daugelyje žinomų bankroto procedūrų bei atstovavo klientus visuomenės dėmesio sulaukusiuose mokestiniuose ginčuose). Kontoros partneriai ir teisininkai dalyvavo rengiant keletą pagrindinių Estijos teisės aktų bei komentarų.

2008 m. advokatas Gints Vilgerts Latvijoje įkūrė Vilgerts advokatų kontorą, kurioje nacionalinėms ir užsienio bendrovėms pradėtos teikti teisinės paslaugos. Vėliau prisijungė Debora Pavila ir Julija Jerneva, dirbusios advokatų kontoroje „Sorainen“ konkurencijos teisės srityje. Jos tapo kontoros partnerėmis.

2013 m. prie VARUL Latvijoje prisijungė viena iš 5 didžiausių Latvijos verslo advokatų kontorų BDO Zekmenis&Liberte, kuri teikia aukščiausio lygio teisines paslaugas visose verslo teisės srityse, ypatingai pabrėžiant korporatyvinės praktikos, M&A (susijungimų ir susiliejimų), mokesčių, bankinkinkystes, nekilnojamojo turto ir PPP, inetelektinės nuosavybės praktikos grupes.

Lietuvos biuras[taisyti | redaguoti kodą]

VARUL Lietuvos biuras
Buveinė Vilnius
Įkurta 2007 m.
Vadovas Robert Juodka
Partneriai Robert Juodka, Marius Devyžis, Paulius Docka (2013 m.)
Asocijuoti partneriai 7
Teisininkai (iš viso) 27
Tinklalapis www.varul.com

„VARUL“ Lietuvos biuras yra verslo teisės advokatų kontora. Ji yra viena iš penkių didžiausių advokatų kontorų Baltijos regione. Anksčiau Lietuvoje veikė kaip Smaliukas, Juodka, Beniušis ir partneriai (SJBP), įsteigta 2007 m., kai bendrai veiklai susivienijo Robert Juodka (buvęs "Sutkienė Pilkauskas ir partneriai partneris ir nekilnojamojo turto praktikos grupės vadovas), advokatų kontoros „Beniušis ir partneriai“ ir Smaliukas ir partneriai. Tarptautiniame teisės žinynuose „Legal 500“ ir Chambers&Partners VARUL minima kaip viena iš geriausių kontorų 9-iose veiklose srityse (bankininkystė ir finansai, bendrovių veikla ir įmonių susiliejimai, ginčų sprendimas, intelektinė nuosavybė, laivyba ir transportas, nekilnojamasis turtas, medijos ir telekomunikacijos)[3].

2011 m. susijungė su kontora „Devyžis ir partneriai "WILL".

2013 m. prie VARUL prisijungė viena iš 5 didžiausių Rygos verslo advokatų kontorų BDO Zelmenis& Liberte. Bendras advokatų ir kitų teisininkų skaičius šioje tarptautinėje advokatų kontoroje dar labaiu išaugo ir šiuo metu (2013 m.) sudaro virš 85 teisininkų.

Lietuvos biuro vadovas – advokatas Robert Juodka (vadovaujantis partneris). Partneriai - Paulius Docka ir Marius Devyžis. Asocijuoti partneriai – Tomas Venckus, Liutauras Baikštys, Ernesta Žiogienė, Giedrė Dailidėnaitė, Kristina Alešiūnaitė, Kęstutis Pusčius, Gediminas Pranevičius [4]. Be to kontoroje dirba kiti teisininkai (advokatų padėjėjai), teisininkų padėjėjai.

Kontoros teisininkai dalyvavo daugelyje stambių tarptautinių komercinių sandorių, vykdytų Lietuvoje (savarankiškai arba bendradarbiaudami su užsienio teisės firmomis). Atstovavo daugelyje sudėtingų bylų bei sandorių. Kontoros teisininkai jau daugelį metų rengia susijungimų ir susiliejimų privataus kapitalo sektoriuje (private equity), nekilnojamojo turto, viešųjų pirkimų ir ginčų sprendimo Lietuvoje teisės apžvalgą tarptautiniose leidiniose „Getting the Deal Through" – Dispute Resolution, Real Estate, Public Procurement, Private Equity (leidinius leidžia „Law Business Research Ltd“, atsakingasis redaktorius Simon Bushell, Herbert Smith LLP). Yra Lietuvos verslo dienraščio „Verslo žinios“ leidžiamo „Viešųjų pirkimų žinynas“ autoriai, įviairų kitų žinynų, knygų autoriai. VARUL kontoros teisininkai nuolat skaito pranešimus įvairiose teisinėse konferencijose ir seminaruse. VARUL kontora taip pat pati nuolat organizuoja įvairias tarptautines konferencijas ir seminarus Energetikos, M&A (susijungimų ir susiliejimų), užsienio investicijų, holdingų, franšizės, sporto teisės ir kitomis aktualiomis temomis.

Šaltiniai[taisyti | redaguoti kodą]

http://www.varul.com/naujienos/naujienos/advokatu-kontora-varul-susijunge-su-latvijos-bdo-zelmenis-and-liberte

Nuorodos[taisyti | redaguoti kodą]