Unreal Engine

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
(Nukreipta iš puslapio Unreal grafinis variklis)
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Unreal Engine
Kūrėjas(-ai) Epic Games
Dabartinis leidimas Build 10900 / 2013 m. vasaris
Operacinė sistema Įvairios
Licencija Patentuota, bet UDK nemokamas nekomerciniams tikslams[1][2]
Interneto svetainė www.unrealengine.com

Unreal Enginežaidimo variklis, sukurtas įmonės „Epic Games“. Pirmąkart atvaizduotas 1998 m. pirmojo asmens šaudyklėjeUnreal“, nuo to laiko jis tapo pagrindu tokiems žaidimams kaip „Unreal Tournament“ serija, „Gears of War“, „BioShock“ ir t. t. Nors iš pradžių kurtas pirmojo asmens šaudyklėms, variklis buvo sėkmingai panaudotas ir daugelyje kitokio žanro kompiuterinių žaidimų, įskaitant stealth, MMORPG ir RPG.

Variklio kodas buvo parašytas C++ kalba, jis pasižymi dideliu portatyvumu, šiandieną juo naudojasi daugelis žaidimų kūrėjų. Variklis palaiko Microsoft Windows, Linux, Mac OS bei Mac OS X platformas asmeniniams kompiuteriams ir Dreamcast, Xbox bei Xbox 360, PlayStation 2 ir PlayStation 3, Wii ir kitas video žaidimų konsoles.

Naujausia versija (UE3) skirta Microsoft DirectX 9 technologijai (Windows ir Xbox 360), DirectX 10 (Windows Vista) ir DirectX 11 (Windows 7 ir vėlesniems), taip pat OpenGL (Mac OS X, Linux, PlayStation 3, Wii, iOS, Android), Stage 3D (Adobe Flash Player 11) ir JavaScript/WebGL (HTML5).

Versijos[taisyti | redaguoti kodą]

Unreal variklių 1, 2, 3 versijų palyginimas

Unreal Engine 1[taisyti | redaguoti kodą]

1998 m. kartu su žaidimu „Unreal“ pasirodžiusi versija pasižymėjo rendering (atvaizdavimo), susidūrimo detekcijos funkcijomis, taip pat dirbtiniu intelektu, kompiuterių tinklo palaikymu, skriptavimu ir failų sistemos valdymu. Unreal Engine 1 suteikė pažangesnius vaizdo į rastrinį keitimo įrankius[3] ir spartesnį renderinimo būdą naudojant Glide API, kuris buvo kurtas konkrečiai „3dfx“ grafikos apdorojimo įrenginiams (GPU)[4] ir turėjo OpenGL bei Direct3D palaikymą. Didžioji dalis žaidimo turinio buvo įdiegiama UnrealScript skriptų kalbos pagalba.

Variklis išpopuliarėjo dėl jo modulinės architektūros ir skriptų kalbos, kas suteikė lengvesnį būdą kurti žaidimų modus.

Unreal Engine 2[taisyti | redaguoti kodą]

Unreal Engine 2 žaidime „Killing Floor“

Antroji Unreal variklio versija debiutavo „America's Army“ žaidime. Šioje versijoje visiškai buvo perrašytas branduolio kodas ir vaizdavimo variklis, buvo įtengruota UnrealEd 3 tvarkyklė. Taip pat daug kitų variklio elementų buvo atnaujinti, pagerintas vaizdavimas ir fizika. Buvo įdiegtas GameCube ir Xbox palaikymas. PlayStation 2 konsolės palaikymas jau buvo integruotas UE1 versijoje. Tačiau paskutinis oficialus atnaujinimas šioms konsolėms išėjo 2002 m. balandžio mėn., tad trečios šalies kūrėjai vėliau turėjo patys pakartotinai atnaujinti variklį, kaip tai buvo padaryta variklį pritaikant Wii, X360, PS3, PSP ir 3DS.

Versija UE2.5 pagerino atvaizdavimo efektyvumą, buvo įdiegta transporto priemonių fizika ir 64 bitų sistemos palaikymas.

Unreal Engine 3[taisyti | redaguoti kodą]

Unreal Engine 3 žaidime „The Ball“

Trečioji Unreal variklio versija buvo sukurta DirectX 9–11 versijoms (Windows ir Xbox 360), OpenGL (PlayStation 3, OS X, iOS, Android), Stage 3D (Adobe Flash Player 11), JavaScript/WebGL (HTML5)[5] bei PlayStation Vita ir Wii U.[6] Labiausiai buvo patobulintas vaizdavimas, kuris palaiko daug pažangių technologijų tokių kaip HDRR, pikselių apšvietimas ir dinamiški šešėliai. Visi šie atnaujinimai suteikė daug realistiškesnį vaizdą. „Epic“ pranešė, kad Unreal Engine 3 veikia tiek Windows 8, tiek ir Windows RT.[7]

Be žaidimų pramonės, UE3 taip pat buvo naudojamas kine ar televizijoje kuriant siurrealistinius animuotus vaizdus ar filmuojant aktorius priešais žaliąjį ekraną, taip juos įkomponuojant į kitą filmuotą medžiagą.[8]

Unreal Engine 4[taisyti | redaguoti kodą]

Markas Reinas (Mark Rein), „Epic Games“ bendrovės viceprezidentas, 2005 m. rugpjūčio 18 d. atskleidė, kad 4-oji Unreal variklio versija kuriama jau apie 2 metus.[9] Dar pasakė, kad šioje versijoje didesnis dėmesys bus skiriamas žaidimų konsolėms negu asmeniniams kompiuteriams.[10] Unreal Engine 4 taikosi į naujosios kartos žaidimų konsolių ir AK techninę įrangą.

UE4 technologija pasižymės visuotiniu realaus laiko apšvietimu. Variklio kodą bus galima atnaujinti lengviau.

Unreal Development Kit[taisyti | redaguoti kodą]

„Unmechanical“ buvo sukurtas su UDK

Nors žaidimų modų kūrėjams Unreal Engine 3 kodas buvo prieinamas, platinti ir parduoti žaidimus, kurie naudoja UE3, buvo galima tik turint licenciją. Tačiau 2009 m. lapkritį „Epic“ išleido Unreal Development Kit (UDK), kūrimo įrankių programinę įrangą, prieinamą plačiajai visuomenei. Pasak EULA, žaidimų kūrėjai gali parduoti savo žaidimus sumokėję „Epic“ 99 JAV dolerius ir taip pat 25 % autorinio honoraro nuo pajamų, gautų už bet kokią su UDK susijusią produkciją, kurios pajamos viršija 50 000 JAV dolerių.[11] 2010 m. buvo įdiegtas iOS palaikymas. 2011 m. rugsėjo duomenimis, iOS, OS X ir Windows platformos palaiko UDK pagrindu sukurtus kompiuterinius žaidimus.

Nuorodos[taisyti | redaguoti kodą]

Išnašos[taisyti | redaguoti kodą]