Skype

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Skype
Skype logo.png
Skype logotipas
Kūrėjas Skype Technologies S.A.
Paskutinė versija 6.5.0.158 (Windows),
6.5.0.443 (Mac OS X),
4.2.0.11 (Linux) /
OS Windows, Mac OS X, Linux; taip pat ir iOS, bei Symbian OS
Paskirtis susirašinėjimo ir garso/vaizdo pokalbių programa
Licencija Nemokama
Svetainė www.skype.com

Skype - interneto telefonijos tinklas bei kompiuterinė programa, kurių pagalba galima skambinti į viso pasaulio šalis. Skambučiai tarp dviejų kompiuterių, sujungtų interneto ryšiu, yra nemokami, o skambinant iš kompiuterio į įprastą telefoną mokama už kiekvieną minutę. Skype sukurta KaZaA kūrėjų, naudoja naują P2P (peer to peer, lygus lygiam) technologiją, kad susijungtų su kitais Skype vartotojais. Skype perduodami duomenys šifruojami.

Skype galima kalbėtis matant vaizdą. Tam reikia atsisiųsti naujausią Skype versiją, turėti internetinę vaizdo kamerą.

Skype programa turi lietuvių kalbos sąsają. Ji įdiegiama kartu su programa, jei naudojama Skype 3.0 ar naujesnė versija.

Paplitimas[taisyti | redaguoti kodą]

Nuo 2004 m. liepos pabaigos Skype yra pilna versija, tinka operacinėms sistemoms Windows XP, Windows 2000 (ir Windows Me taip pat ir kita (versija 1.4.0.84) Windows 98 SE su Windows OS, netgi kai ši nėra oficialiai nurodyta), Linux, Pocket PC ir Mac OS X.

Remiantis Skype statistika, nuolat būna prisijungę apie daugiau nei 6 mln. naudotojų tiesioginės kreipties (online) režimu. Jau buvo skambinta daugiau nei 26 mlrd. min. ir programa atsisiųsta 277 mln. kartų (2006 kovo mėn.). Vienu metu vyksta apie 20 000 pokalbių naudojant Skype.

2005 m. rugsėjį Skype bendrovės valdymą perėmė el. verslo koncernas eBay, kuris Skype nupirko už 3,3 mlrd. eurų. Tuo metu Skype turėjo apie 54 mln. registruotų vartotojų.

2009 m. pabaigoje Skype turėjo daugiau nei 663 mln. registruotų naudotojų.

2011 m. gegužės 11 d. Microsoft nusipirko įmonę už 8,5 mlrd. JAV dolerių.[1]

Judriojo ryšio telefonas[taisyti | redaguoti kodą]

Skype 101GR WiFi Phone (WLAN telefonas) yra su integruota Skype programine įranga. Jis pasirodė 2006 m. birželio mėn. Telefonas turi visas Skype telefonijos funkcijas. Juo galima paskambinti kitiems Skype vartotojams, taip pat į fiksuotą ryšį (SkypeOut) arba priimti skambučius iš fiksuoto ryšio (SkypeIn).

Skype WiFi Phone naudotojai turi turėti Skype naudotojo vardą, įvesti pasirinktą slaptažodį, ypač jei naudojamasi tik atviruoju WLAN-Access-Point tašku. Skype statusas matomas Skype WiFi Phone displėjuje.

WLAN standartai 802.11b ir 802.11g – taip pat su WEP- ir WPA šifravimu – bus taikomi Skype telefonui. Jis sveria 90 g, yra 110 x 46 x 21 mm dydžio. Budėjimo režimu telefonas veikia apie 120 val., pokalbio metu 10 val. Per USB jungtį telefonas gali būti bet kada pakraunamas. Kitas modelis turi galimybę veikti be kompiuterio pagalbos. Stotelė jungiama tiesiai prie kompiuterinio tinklo arba telefono linijos.

Vadovas[taisyti | redaguoti kodą]

  • Tiitas Paananenas (2005-)

Taip pat skaitykite[taisyti | redaguoti kodą]

Nuorodos[taisyti | redaguoti kodą]