Sacha Baron Cohen

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Sacha Baron Cohen
Sacha Baron Cohen, 2011.jpg
Tikras vardas: Sacha Noam Baron Cohen
Šalis: Jungtinė Karalystė Jungtinė Karalystė,
Anglija
Gimė: 1971 m. spalio 13 d. (42 metai)
Žymesni vaidmenys
Boratas („Boratas“)
Bruno („Brüno“)
Ali G. („Ali G. parlamente“)
Apdovanojimai
1 Auksinis gaublys – geriausias aktorius
2 BAFTA apdovanojimai
2 MTV kino apdovanojimai

Sacha Noam Baron Cohen (g. 1971 spalio 13 d. Londone, Anglija) – žydų kilmės britų aktorius, humoristas, Oskarui nominuotas scenarijų autorius ir filmų įgarsintojas, visame pasaulyje išgarsėjęs savo sukurtais ginčytinais personažais – Kazachstano žurnalistu Boratu, netradicinės orientacijos Austrijos dizaineriu Brunu, reperiu Ali G bei admirolu generolu Aladinu. Aktorius yra pareiškęs, kad daugiau jų nebevaidins, nes jie tapo pernelyg atpažįstamais, todėl toliau jais persirengus filmuotis „mockumentary“ žanro filmuose yra pernelyg sudėtinga.

S. B. Cohen yra baigęs Kembridžo universitetą, laimėjęs nemažai prestižinių apdovanojimų (Auksinį gaublį, du BAFTA ir kt.), vedęs iš Australijos kilusią aktorę Isla Fisher ir augina dvi dukras. Aktorius turi ir lietuviškų šaknų – jo prosenelis gimęs Kaune.

Artimiausi S. B. Cohen planai – suvaidinti Freddie Mercury grupės „Queen“ biografiniame filme „Mercury“, kuris turėtų pasirodyti ekranuose 2013 m. Taip pat jis filmavosi V. Hugo romano „Vargdieniai“ kino adaptacijoje.

Filmografija[taisyti | redaguoti kodą]