Rurouni Kenshin

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Rurouni Kenshin
Rurouni Kenshin manga.jpg
Žanras Veiksmo nuotykių komedija, istorinė romantinė drama
Manga
Autorius Nobuhiro Watsuki
Leidėjas Japonija Shueisha
Jungtinės Amerikos Valstijos Viz Media
Serializuota  Weekly Shōnen Jump
Leidimo metai 1994 m. balandžio 11 d. –
1999 m. lapkričio 4 d.
Tomų sk. 28
TV anime
Režisierius Kazuhiro Furuhashi
Studija Studio Gallop (1–66 epizodai)
Studio Deen (66–95 epizodai)
Kanalas Japonija Fuji TV, Animax, Studio 23
Rodymo laikotarpis 1996 m. sausio 10 d. –
1998 m. rugsėjo 8 d.
Serijų sk. 95
Filmas: Samurai X: Ishin shishi no requiem
Režisierius Hatsuki Tsuji
Studija Studio Gallop
Išleidimo data 1997 m. gruodžio 20 d.
Trukmė 90 min.
OVA

Rurouni Kenshin (jap. るろうに剣心 明治剣客浪漫譚 = Rurouni Kenshin: Meiji Kenkaku Romantan, liet. Klajoklis Kenšin: romantiška Meidži kardininko istorija) yra manga komiksai, sukurti Nobuhiro Watsuki, istoriškai sekantys ankstyvąjį Meidži laikotarpį, kartu atpasakojant ir išgalvotų veikėjų išgyvenimus. 1996 m. manga buvo adaptuota į televizijos anime serialą, kuris eteryje rodytas iki 1998 m. rugsėjo 8 d. Tai pat buvo išleistas anime filmas ir dvi OVA serijos.

2012 m. duomenimis, parduota per 55 mln. manga komiksų kopijų vnt.

Sandara[taisyti | redaguoti kodą]

Kūrinį sudaro 6 OVA epizodai, kurių pirmuose keturiuose rodomas pagrindinio veikėjo Himuros Kenshin gyvenimas jaunystėje kovojant prieš Tokugavos šiogūnatą. Penktoji ir šeštoji OVA – kitokia serijų pabaigos versija, su kuria nesutinka pats kūrėjas Nobuhiro Watsuki. Serialą sudaro 95 penkios serijos, kurios skirstomos į 3 dalis: „Klajojantis samurajus“, „Legenda apie Kiotą“ ir „Meidžio eros pasakojimai“. Taip pat yra išleistas vienas filmas: „Samurai X: Ishin shishi no requiem“ (Samurajus X: giesmė Meidžio restauracijos patriotams).

Siužetas[taisyti | redaguoti kodą]

DĖMESIO: toliau atskleidžiamos kūrinio detalės

Priešistorė[taisyti | redaguoti kodą]

Priešistorėje vaizduojamas mažas vaikas, kurį nuo mirties išgelbėja kovos menų žinovas Hiko Seijuro. Kiek paūgėjęs vaikinas negali ignoruoti Kiote bręstančių revoliucijos nuotaikų ir palieka savo mokytoją kautis dėl „geresnio pasaulio“. Visose pirmose 4 OVA dalyse Himuros galvoje vyksta didžiulis žudiko ir tyro vaiko vidinis konfliktas. Galų gale, po jo mylimosios Tomoe mirties (Kenšinas pats ją netyčia nužudė) jis prisiekia sau po revoliucijos daugiau niekada nebežudyti.

TV serialas[taisyti | redaguoti kodą]

Serijos prasideda 11-taisiais Meidži eros metais (1878 m.). Serijose Kenshinas susipažįsta su Kamiya Kaoru, Sagara Sanosuke, Myojin Yahiko, Takani Megumi, Saito Hajime ir kitais.

Poistorė[taisyti | redaguoti kodą]

Ji vaizduojama 5 ir 6 OVA. 5-ojoje susirgusi Kaoru Yahikui pasakoja apie jos ir Kenshino praeitį. 6-ojoje vaizduojami paskutiniai Kenshino gyvenimo epizodai ir jo mirtis.

Veikėjų autentiškumas[taisyti | redaguoti kodą]

Dauguma Rurouni Kenshin herojų turi savo prototipus. Kenshin – Gensai Kawakami, Sanosuke – Harada Sanosuke, Hajime Saito paliktas bene autentiškiausias. Atitinka tiek jo vardas ir pavardė, tiek ir slapyvardis (Fujita Goro), kai dirbo policijai. Tiesa ir tai, kad jis dirbo Šinsengumi grupuotėje ir buvo 3-io būrio kapitonas. Įdomu tai, kad Sanosakio prototipas taip pat buvo Šinsengumi kapitonas.