Primera División (Urugvajus)
Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
| Sporto šaka | Futbolas |
| Įkurta | 1900 m. |
| Klubų skaičius | 16 |
| Valstybė | |
| Dabartiniai čempionai | *Defensor Sporting |
Primera División (Uragvajus) yra aukščiausia Uragvajaus futbolo lyga, organizuojama Urugvajaus futbolo asociacijos. Šiuo metu lygoje žaidžia 16 komandų.
Turinys |
[taisyti] Istorija
Nuo 1900 iki 1931 m. lyga buvo mėgėjų lygio, o nuo 1932 m. sezono joje dalyvauja tik profesionalų komandos.
Nuo 1994 m. varžybos buvo padalintos į dvi dalis, pavadintas Atidarymo čempionatu (Torneo Apertura) ir Uždarymo čempionatu (Torneo Clausura), o sezono pabaigoje abiejų čempionatų nugalėtojai varžėsi tarpusavyje dėl absoliutaus lygos nugalėtojo vardo.
[taisyti] 2007-2008 sezono komandos
- Bella Vista
- Central Español
- Cerro
- Danubio
- Defensor Sporting
- Liverpool
- Miramar Misiones
- Montevideo Wanderers
- Nacional
- Peñarol
- Progreso
- Rampla Juniors
- Fénix
- River Plate
- Juventud LP
- Tacuarembó FC
[taisyti] Čempionatų nugalėtojai
[taisyti] Mėgėjų lyga
|
|
|
[taisyti] Mėgėjų lygos čempionai
- Nacional 11
- C.U.R.C.C. + Peñarol 9 (11 - įskaitant FUF)
- River Plate F.C. 4
- Montevideo Wanderers 3
- Rampla Juniors 1
Notes:
- Tarp CURCC ir Peñarol komandų yra ginčas. Vieni teigia, kad šie klubai yra tie patys, kiti, kad jie yra skirtingi ir net žaidė vienas prieš kitą.
- 1904 čempionatas nebuvo rengiamas dėl rugvajuje vykusio pilietinio karo.
- River Plate F.C. ir C.A. River Plate klbai yra atskiri klubai.
- Dėl ginčų Urugvajaus futbole, 1923 m. buvo įkurta Urugvajaus futbolo federacija. Federacija organizavo du turnyrus - vieną 1923 m., kitą 1924 m. Tačiau šių turnyrų Urugvajaus futbolo asociacija nepripažino kaip Urugvajaus čemopionatų.
- 1925 m. čempionatas nebuvo baigtas dėl tų pačių besitęsiančių ginčų.
- 1926 m. čempionatas neįvyko. Vietoj jo buvo rungtyniaujama Consejo provisorio turnyre, tačiau jis nebuvo įskaitomas kaip Urugvajaus čempionatas.
- 1930 čempionatas neįvyko dėl šalyje rengiamo pirmojo FIFA pasaulio futbolo čempionato.
[taisyti] Profesionalų lyga
|
|
|
Pastabos:
- 1948 m. čempionatas nevyko dėl žaidėjų streiko.
- 1989 m. sezonas buvo vienintelis, kada buvo žaidžiama vieno rato sistema (nebuvo namų ir svečių rungtynių sistemos).
[taisyti] Profesionalų lygos čempionai
- Peñarol 36
- Club Nacional de Football 30
- Defensor Sporting 4
- Danubio 3
- Club Atlético Bella Vista 1
- Central Español 1
- Progreso 1
[taisyti] Nuorodos
| Aukščiausios Pietų Amerikos šalių futbolo lygos (CONMEBOL) | |
|---|---|
|
Argentina • Bolivija • Brazilija • Čilė • Ekvadoras • Kolumbija • Paragvajus • Peru • Urugvajus • Venesuela |
|

