Pagrindinis puslapis

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
(Nukreipta iš puslapio Pradžia)
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Sveiki atvykę į Vikipediją

laisvąją enciklopediją, kurią kurti gali kiekvienas.

Prisijunk ir pasidalink savo žiniomis su pasauliu!
Šiuo metu yra 166 828 straipsniai
Wbar green2.jpg
Wikipedia-logo.png Apie Vikipediją

Vikipedija yra interneto enciklopedija, kurią nemokamai ir be jokių apribojimų gali skaityti, tobulinti ir pildyti visi žmonės. Vikipediją galima skaityti daugiau nei dviem šimtais kalbų, o lietuviškuosiuose puslapiuose jau yra daugiau nei 166 tūkstančiai straipsnių ir jų skaičius nuolat auga.


Wbar blue.jpg
Star Ouro 8bits.png Savaitės straipsnis
1918 m. rugsėjo 1 d., netoli Somos. Kulkosvaidis, kurį mūšiui parengė 54-asis Australijos batalionas.

Šimto dienų puolimas buvo galutinis Pirmojo pasaulinio karo etapas, kurio metu Sąjungininkai pradėjo seriją puolimų prieš Centrinį bloką Vakarų fronte nuo 1918 m. rugpjūčio 8 d. iki lapkričio 11 d. Šis puolimas prasidėjo Amjeno mūšiu ir iš esmės išstūmė vokiečių pajėgas iš Prancūzijos, kas privertė juos trauktis už Hindenburgo linijos. Puolimas galiausiai pasibaigė visuotinėmis paliaubomis. Sąvoka „Šimto dienų puolimas“ yra susijusi ne su konkrečiu mūšiu ar vieninga strategija, bet su sparčiomis Sąjungininkų pergalėmis, kurios prasidėjo nuo Amjeno mūšio.

Vokiečių Pavasario puolimas Vakarų fronte, prasidėjęs 1918 m. kovo 21 d., baigėsi liepą. Vokiečiai užėmė teritorijas iki pat Marnos upės, bet jiems taip ir nepavyko pasiekti lemiamo proveržio. Kai baigėsi operacija „Marna-Reimsas“, Sąjungininkų pajėgų aukščiausiasis vadas prancūzas Ferdinandas Fošas suorganizavo kontrataką, kuri vėliau išsivystė į Antrąjį Marnos mūšį. Vokiečiai, suprasdami esantys neparankioje situacijoje, pasitraukė į šiaurę nuo Marnos. Dėl šio pasiekimo, Fošui buvo užtikrintas Prancūzijos maršalo titulas.

Fošas svarstė, kad Sąjungininkams jau vertėtų pereiti į puolimą. Didžioji dalis Amerikiečių ekspedicinių pajėgų jau buvo atvykusi į Prancūziją. Jų buvimas Europoje suteikė Sąjungininkų armijoms daugiau pasitikėjimo.

Daugiau…


Wbar green2.jpg
Kal-Rugpjūčio 30.png rugpjūčio 30 dienos įvykiai

Lietuvoje

  • 1579Stepono Batoro vadovaujama Lietuvos kariuomenė susigrąžino Rusijos užimtą Polocką.
  • 1942Karo muziejaus salėje įvyko buvusių Liaudies vyriausybės narių (prof. V.Krėvės-Mickevičiaus, J.Glušausko) ir Liaudies seimo deputatų (A.Garmaus, P.Mickaus, L.Dovydėno, H.Kačinsko, R.Juknevičiaus, S.Vaineikienės, V.Biržiečio, P.Milančiūtės) viešas susirinkimas, kuriame buvo atskleisti būdai ir priemonės, kuriais sovietai 1940 m. suklastojo lietuvių tautos valią.
  • 2004 − pradėjo veikti Marijos radijas.

Pasaulyje

Wbar green3.jpg
Crystal Clear app package network.png Mėnesio šalys
Palestinos teritorijos
Svazilandas

Šiuo metu mėnesio šalies projektas skirtas Palestinai ir Svazilandui. Labai prašome prisidėti prie straipsnių apie šias šalis plėtojimo. Reikalingiausių straipsnių sąrašą rasite čia. Žymiau prisidėję naudotojai bus atitinkamai pagerbti.


Wbar pink.jpg
Nuvola filesystems camera.png Rinktinė iliustracija
Ikarus 280.08 ev. č. 4082 Hlavná.jpg
Prailgintas autobusas Ikarus 280 (Košicė, Slovakija)
Vikiprojektas:Straipsnių iliustravimas
Wbar green1.jpg
Pp clock 8bits.png Savaitės iniciatyva
VAZ-2102

VAZ-2102 (LADA 1200 ESTATE) – lengvasis Tarybų Sąjungos automobilis, universalo tipo kėbulu. Buvo gaminamas Volžsko automobilių gamykloje nuo 1971 iki 1986 metų.

Naujas modelis buvo daug kur suvienodintas su baziniu sedanu VAZ-2101. Prietaisų skydelis ir vairuotojo darbo vieta buvo identiška kaip VAZ-2101. Bagažinės durų apvadas nuvestas iki bamperio ir yra lygiai su „grindim“, kas supaprastina pakrovimą ir iškrovimą. Ištisinė galinė sėdynė sulankstoma, kas leido gauti horizontalią krovimo vietą. Valstybinis numeris yra ant galinių durų, galiniai žibintai išdėstyti vertikaliai. Techninis universalo lygis tuo metu atskyrė menką salono hermatizaciją nuo dulkių iš galinės pusės durų į poras per benzino bako angą. Dėl didelio, pagal masę, keleivinio VAZ-2102 svorio, pakabos spyruoklės ir amortizatoriai buvo papildomai sustiprinti, kas leido vežti krovinius iki 250 kg su dviem keleiviais (ar 60 kg su 5 keleiviais) nors savaiminė automobilio masė lyginant su sedanu VAZ-2101 išaugo 55 kg.

Automobilis buvo su benzininiu 64 AG jėgos varikliu, skirto benzinui AI-93. Dėl variklio svorio padidinimo ir sankabos perdavimo laikas pagrindinės poros padidintas nuo 3,9 iki 4,4, panaudojant taip vadinamą krovininį krumpliaratį.


Šios savaitės iniciatyva yra tarybinis transportas.

Wbar yellow.jpg
Disambigua compass.svg Vikisritys

Q space.svg Astronomija    P vip.svg Biografijos    P biology.svg Biologija    Socrates blue version2.png Filosofija    P physics.svg Fizika    P countries-lightblue.png Geografija    Logo tecnica.jpg Informatika    P history-lightblue.png Istorija   
Crystal Clear talk2.png Kalbos    P cartesian graph.svg Matematika    P art-lightblue.png Menas    Year template.gif Metai    P antiquity.PNG Mitologija    P religion world.svg Religija    P sport-lightblue.png Sportas    Scales template.gif Teisė   

Vikižodynas
Laisvasis žodynas
Vikicitatos
Aforizmai, sentencijos
Vikinaujienos
Naujausios žinios, aktualijos
Commons-logo.svg
Vikiteka (Wikimedia Commons)
Mediateka
Vikišaltiniai
Įvairūs tekstai
Vikiknygos
Vadovėliai, knygos
Vikirūšys (wikispecies)
Rūšių katalogas
Metaviki
Vikimedijos projektų koordinavimas