Polydor Records

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Polydor Records
Polydor label logo 2.png
Pagrindinė bendrovė Universal Music Group
Įkurta 1924 m.
Žanras Įvairūs
Kilmės šalis Jungtinė Karalystė, Jungtinės Amerikos Valstijos
Tinklalapis www.polydor.co.uk

Polydor Records yra Jungtinės Karalystės įrašų kompanija, kuri priklauso Universal Music Group.

Istorija[taisyti | redaguoti kodą]

Pradžia[taisyti | redaguoti kodą]

1920-ųjų kompanijos logotipas.

Polydor iš pradžių buvo kompanijos Deutsche Grammophon Gesellschaft savarankiška muzikos kompanija. 1924 m. Gramophone Company panaudojo šią kompaniją kaip eksporto kompanija. Deutsche Grammophon turėjo His Master's Voice (HMV} firmos ženklą Vokietijai, o joje HMV įrašai buvo išleisti po Electrola ženklu. Antrojo Pasaulinio Karo pabaigoje, Deutsche Grammophon prarado His Master's Voice ženklą kompanijai EMI ir kompaniją Electrola.

1946 m. Polydor pradėjo domėtis populiariąja muzika, o Deutsche Grammophon tapo klasikinės muzikos lyderė Europoje. Polydor liko Deutsche Grammophon eksporto kompanija ir su klasikine muzika.

1954 m. Polydor Records pristatė naują logotipą.

1960 m. Bert Kaempfert sudarė kontraktą su dar tada nežinomais Tony Sheridan ir Beat Brothers - kurie paskui tapo The Beatles.

Populiarūs Vokietijos atlikėjai, kaip James Last, Bert Kaempfert, Kurt Edelhagen, Caterina Valente ir Kessler Twins buvo Polydor kompanijoje, kaip ir dauguma Prancūzų, Ispanų bei Lotynų Amerikos muzikantų.

PolyGram[taisyti | redaguoti kodą]

1972 m. Polydor susijungė su Philips priklausančią komapnija Phonogram Records, kad sukurtų naują įrašų kompaniją pavadinimu PolyGram Jungtinėse Amerikos Valstijose. Polydor nuo tada priklausė šiaia naujai kompanijai. Polydor pradėjo domėtis Sex Pistols 1976 m., tačiau juos pralošė EMI.

PolyGram yra kompanijų Polydor ir PhonoGram junginys.

Vėliau, po 1980-ųjų Polydor perėmė Anglų Decca pop katalogą. A&R vadovas Frank Neilson į kompaniją pakvietė Ian Dury ir Billy Fury. 1984 m. buvo parodijuota filme This Is Spinal Tap kur grupė priklausė "Polymer Records". Nuo 1990-jų, Polydor pradėjo nesisekti. PolyGram iškart prisiėmė Polydor darbuotojus, bei atlikėjus. Ir pradėjo kompanija vadintis PolyGram Label Group (PLG), ir netrukus ši kompanijų grupė įsigijo konkurentų kompanijas, kaip Island Records, London Records, Atlas Records ir Verve Records.)

1994 m. Island Records atsigavo, Polydor Records ir Atlas Records susijungė į trumpą laiką buvusią kompaniją, pavadinimu "Polydor/Atlas," ir priklauso tada A&M Records, kitai PolyGram kompanijai. 1995 m. Polydor/Atlas tapo vien Polydor Records vėl.

Vėlesni metai[taisyti | redaguoti kodą]

Vėliau, Polydor bandė išlaikyti save didžiųjų kompnijų akiratyje, pasirašinėjant kontaktus su naujais atlikėjais, ir anujais įrašais bei perleidimais. Tačiau, jau 1998 m. PolyGram buvo nupirkta Seagrams kompanijos ir įjungtą į Universal Music Group kompanijų tinklą. Po šio įvykio, Polydor JAV operacijos atiteko Interscope Records, o tarptautiniu mastu pradėjo A&M ir naujoji jos partnerė Interscope Records. Nors, Polydor perleidimai iki 1998 Polydor yra valdomi per Universal Records ir Mercury Records.[1] Šiandiena Polydor logotipas naudojamas daugiausiai tik senesnių laikų perleidimų įrašuose.

Polydor JK[taisyti | redaguoti kodą]

Nors Polydor Amerikoje jau nebeveikia, tačiau Jungtinėje Karalystėje Polydor vis dar išlaiko geras pozicijas rinkoje. Nuo 1993 m. pradėjus Grainge ir Barlow valdyti kompanijai, nauji atlikėjai kaip Lighthouse Family, The Courteeners, La Roux, Klaxons, Sophie Ellis-Bextor, James Morrison, Take That, Girls Aloud, Kaiser Chiefs, Alizée, Duffy, N-Dubz ir Jade Ewen pasirašė kontraktą su kompanija. Taip pat, Amerikiečių atlikėjams poInterscope-Geffen-A&M sparnu, kaip Eminem, Gwen Stefani, Mary J Blige, Lady GaGa ir t. t. Polydor yra įrašų kompaniją valdanti jų reikalus JK.

2006 m. Polydor sukūrė savo naują įrašų kompaniją pavadinimu Fascination Records, kuri buvo dedikuota pop muzikai. Girls Aloud ir Sophie Ellis-Bextor buvo nukreipti į naująją kompaniją, bei buvo pasirašyta sutartys su naujais atlikėjais, kaip The Saturdays, Tokio Hotel (bet buvo atleisti, dėl nepavykusio singlo), Bananarama ir t. t. Jonas Brothers, Demi Lovato taip pat priklauso šiai kompanijai, tačiau tai tik Jungtinė Karalystėje išleidimai.

2008 m. Polydor atiteko The Rolling Stones ankstesnis katalogas ir naujieji įrašai.[2]

Atlikėjai[taisyti | redaguoti kodą]

Pagrindinis straipsnis – Sąrašas:Polydor Records atlikėjai.

Šaltiniai[taisyti | redaguoti kodą]

  1. http://www.towerrecords.com/epulse/98/nov/11_20_98.html
  2. http://news.bbc.co.uk/2/hi/entertainment/7525887.stm

Nuorodos[taisyti | redaguoti kodą]