One Hot Minute

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
One Hot Minute
CD viršelis
Red Hot Chili Peppers studijinis albumas
Išleistas 1995 rugsėjo 12 d.
Įrašytas 1994-1995
Prodiuseriai Rickas Rubinas
Žanras Rokas, Fank-metalas
Trukmė 61 min. 17 sek.
Įrašų kompanija Warner Bros.
Red Hot Chili Peppers chronologija
Blood Sugar Sex Magik


(1991)

One Hot Minute


(1995)

Californication


(1999)

„One Hot Minute“ yra šeštasis amerikiečių grupės Red Hot Chili Peppers albumas, išleistas 1995-ųjų rugsėjo 12-ąją.

Nuo to laiko, kai buvo išleistas „Blood Sugar Sex Magik“, iki „One Hot Minute“ įrašinėjimo pradžios prabėgo treji metai.

Gitaristas Johnas Frusciante paliko Red Hot Chili Peppers 1992-aisiais, koncertinio turnė po pasaulį metu. Žinoma, grupė ėmė skubiai ieškoti naujo gitaristo. Per neilgą laiko tarpą pakeitę krūvelę muzikantų (dirbo su Ariku Marshallu, vėliau – su Jesse Tobiasu), Red Hot Chili Peppers užsidirbo neoficialią „dažniausiai gitaristus keičiančios grupės“ etiketę. Galiausiai grupė apsistojo ties buvusiu Jane's Addiction gitaristu Dave'u Navarro, su kuriuo ir įrašė „One Hot Minute“. Vėliau, 1998-aisiais, Dave'as paliko Red Hot Chili Peppers. Tais pačiais metais prie grupės vėl prisijungė Johnas Frusciante. Kartu su juo buvo įrašyti visi vėlesni Red Hot Chili Peppers albumai, tokie, kaip „Californication“, „By The Way“ bei „Stadium Arcadium“. Nuo 1998-ųjų grupės sudėtis nebekito.

Dave'o Navarro darbas albume „One Hot Minute“ neretai laikomas vienu geriausių ir unikaliausių jo repertuare. Nors jis ir naudojo nemažai gitaros efektų, grodamas su Jane's Addiction, čia jo grojimo stilius tarsi pereina į naują lygmenį, suteikdamas didžiajai „One Hot Minute“ daliai kone psichodelinį skambesį. Red Hot Chili Peppers paprastai atpažįstami iš šiurkštaus, šaižoko gitaros garso, tad keistokų gitaros efektų prigrūstos dainos – išties nemažas nutolimas nuo skambesio, vyravusio iki „Blood Sugar Sex Magik“. Beje, „One Hot Minute“ yra pirmasis grupės albumas, kuriame galima išgirsti gitarą su heavy distortion efektu (dainoje „Coffee Shop“).

Red Hot Chili Peppers tarsi grįžta į savo pradžią tokiose kompozicijose, kaip „Walkabout“: funko, džiazo elementų pilna melodija skamba taip, lyg būtų ką tik paimta iš grupės debiutinio albumo. Dainą „Pea“ atlieka vien tik Flea, pritardamas sau akustine bosine gitara. Albumą neabejotinai puošia tokie kūriniai, kaip stilinga akustinė baladė „My Friends“ bei iš kitų išsiskirianti funko kompozicija „Aeroplane“. „Tearjerker“ – daina, atskleidžianti vokalisto Anthony širdgėlą po Nirvanos, su kuria Red Hot Chili Peppers anksčiau kartu koncertavo, lyderio Kurto Cobaino mirties.

Nepaisant to fakto, jog Johnas Frusciante iki šiol atsisako koncertuose groti kūrinius iš „One Hot Minute“ repertuaro, albumas buvo du kartus tituluotas platininiu, o vien tik JAV buvo parduota virš dviejų milijonų albumo kopijų. „One Hot Minute“ susilaukė tiek teigiamų, tiek neigiamų recenzijų viso pasaulio spaudoje, Red Hot Chili Peppers gerbėjų gretose albumas taip pat vertinamas prieštaringai: vieni teigia, jog kitoks nei įprasta skambesys yra tik pliusas, kiti – jog nei Dave'o Navarro grojimo stilius, nei asmenybė nesiderina prie Red Hot Chili Peppers.

Dainos[taisyti | redaguoti kodą]

 1. „Warped“ (Anthony Kiedis/Flea/Dave Navarro/Chad Smith) – 5:03
 2. „Aeroplane“ (Anthony Kiedis/Flea/Dave Navarro/Chad Smith) – 4:45
 3. „Deep Kick“ (Anthony Kiedis/Flea/Dave Navarro/Chad Smith) – 6:33
 4. „My Friends“ (Anthony Kiedis/Flea/Dave Navarro/Chad Smith) – 4:02
 5. „Coffee Shop“ (Anthony Kiedis/Flea/Dave Navarro/Chad Smith) – 3:08
 6. „Pea“ (Anthony Kiedis/Flea/Dave Navarro/Chad Smith) – 1:47
 7. „One Big Mob“ (Anthony Kiedis/Flea/Dave Navarro/Chad Smith) – 6:02
 8. „Walkabout“ (Anthony Kiedis/Flea/Dave Navarro/Chad Smith) – 5:07
 9. „Tearjerker“ (Anthony Kiedis/Flea/Dave Navarro/Chad Smith) – 4:19
 10. „One Hot Minute“ (Anthony Kiedis/Flea/Dave Navarro/Chad Smith) – 6:23
 11. „Falling into Grace“ (Anthony Kiedis/Flea/Dave Navarro/Chad Smith) – 3:48
 12. „Shallow Be Thy Game“ (Anthony Kiedis/Flea/Dave Navarro/Chad Smith) – 4:33
 13. „Transcending“ (Anthony Kiedis/Flea/Dave Navarro/Chad Smith) – 5:46