My-HiME

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
My-HiME
(舞-HiME
Mai-hime)
My-HiME team.jpg
Pavadinimas My-HiME
Kilmės šalis Japonija
Režisierius Masakazu Kohara
Metai 2004-2005
Kalba Japonų

My-HiME (jap. 舞-HiME) yra anime serijalas, išleistos Sunrise kompanijos ir rodytas TV Tokyo kanalu nuo 2004 m. rugsėjo iki 2005 m. kovo. Serialas yra apie HiME mergaites, naudojančias magišką ginkluotę ir galinčias iškviesti galingas būtybes, vadinamas Vaikai ir nugalėti siaubingus padarus, žinomus kaip Orphans.

Daug shōnen elementų, šiek tiek anime clichés parodijos. Vėlesniuose epizoduose siužetas peržiangia komedijos ribas.

Antrasis anime sezonas, pavadintas My-Otome|舞-乙HiME buvo sukurtas dėl šio serialo populiarumo Japonijoje, išsaugant panašius istorijos elementus ir veikėjų struktūra.

Yra manga serijos, kuriose vystomas kitas siužetas, publikuotas Šiaurės Amerikoje pagal TOKYOPOP anglų kalba.

Prologas[taisyti | redaguoti kodą]

Mai Tokiha – aukštosios mokyklos mokinė ir atsidavusi vyresnioji sesuo, gaunanti stipendiją prestižinėje Fuuka akademijoje. Keliaujant keltu į akademiją, įgula pamato ir išgelbsti jauną mergaitę, kuri plūduriuoja vandenyje, suspaudus didelį juodą kardą. Reikia atlikti dirbtinį kvėpavimą, o Mai vienintelė moka tai daryti. Sėkmingai atlikusi prpcedūrą, ji pastebi, kad išgelbėta mergaitė turi tokį patį keistą apgamą, kaip ir ji pati. Nakries metu į keltą patenka kita mergina, ieškanti išgelbėtosios. Tarp jų prasideda mūšis, kurio metu sunaikinamas keltas. Visi evakuojasi, tik Mai lieka laive. Neatskleistos Mai galios prabunda, jinai krentan žemyn kartu su kelto nuolaužomis.

Sukurtas kompiuterinis žaidimas PlayStation 2 konsolei, pavadintas: Unmei no Keijo arba The Another (Kiti) ir PSP konsolei „Mai Hime Senretsu“. Taip pat kovinis žaidimas „Bakuretsu“. Pagrindinis herojus Unmei no Keijo siužete yra vaikinas, vardu Takemura, atvykęs į Fuuka akademiją studijuoti HiMes‘s. Yra kelios istorijos (po kiekvieną Mai, Mikoto, Natsuki ir Miyu). PSP versijoje yra dar viena veikėjo istorija, manoma, kad Shizuru.

Terminologija[taisyti | redaguoti kodą]

 • HiME, taip pat žinomos kaip ``Valkyries`` ir ``Ikusahimes``, yra akronimas, kuris reiškia „Highly-Advanced Materializing Equipment“ . Tai taip pat ir Hime bakronimas, japonų kalboje reiškiatis „princesė“. HiME‘s galima atpažinti, visos turi identiškus mįslingus apgamus, esančius skirtingose kūno vietose. Ir tik HiME‘ės gali matyti paslaptingą raudoną žvaigždę (Hime-boshi) danguje, netoli mėnulio.
 • PRINCESS (Princesė) (Tiktai mangoje) Gabumai, labai panašūs į HiME‘ių, buvo sukurti Searrs grupės mokslininkų. Šio žodžio akronimas: Perfect Realization of INdependent acCESS. Šie individai gali iškviesti „Vaiką“ be rakto pagalbos.
 • QUEEN (Karalienė) (Tiktai mangoje) QUaint Element ENchantress
Mai elementų sukurtas galios laukas.
 • Elementai – ginklai, sukurti pasitelkiant HiME'ių gebėjimą sukurti kietą daiktą iš fotonų. Jie įrodo, kad HiME‘ės išmoko naudoti savo galias. Elementai dažniausiai sukuriami kaip artimos kovos ginklai (yra išimčių).
 • Vaikai – galingos būtybės, kurios tampa HiME‘ių saugotojais. Panašūs į robotus, bet tai gyvos protingos būtybės. HiME‘ės, priimdamos savo Vaikų apsaugą, turi svarbiausią sau asmenį (mangoje žinomą kaip Raktas) padaryti užstatu. Pagal šią sutartį mylimiausias HiME‘ės asmuo gyvybės energija susiejamas su Vaiku. Kuo stipresnis HiME‘ės ryšys su tuo asmeniu, tuo stipresnis tampa Vaikas (pvz., tampa didesnis ūgiu). Jei Vaikas žūsta kovoje, taip pat žūsta ir tas asmuo – HiME daigiau nebegali iškviesti savo Vaiko. Išimtis – jei HiME pakeičia savo svarbiausią asmenį. Tik dvi HiME‘ės anime istorijoje tai sugabėjo padaryti.
 • Orphan (našlaitis) – monstrai, su kuriais HiME‘ės kovėsi pirmose serijose. Orphan‘ai yra panašūs į Vaikus. Vaikas gali „rezonuoti“ su HiME‘ės siela, sukurdamas ryšį. Orphan‘ai nesugeba to atlikti, dėl to atakuoja žmones. Kai kurie Orphan‘ai gali susilieti, pasidalinti į mažesnius padarus arba atsiauginti savo kūno dalis.
 • Key (Raktas) – asmuo, susietas su HiME ir jos Vaiku. Raktas reikalingas tam, kad HiME‘ei galėtų iškviesti savo Vaiką. HiME‘ė gali turėti kelis Raktus, jais dalintis, arba netgi būti Raktu kam nors kitam. Raktų sąvoka sutinkama tik mangoje. Anime serijose jie paprastai minimi kaip „svarbiausias asmuo“, ir, kitaip nei mangoje, jų fizinis buvimas nereikalingas, norint iškviesti Vaiką.

Veikėjai[taisyti | redaguoti kodą]

(Ši dalis apibūdina tik anime versiją --)

Mai su savo broliu Takumi, serialo pradžioje.
 • Mai Tokiha|鴇羽 舞衣 – Nauja studentė Fuuka akademijoje ir pagrindinė herojė. Po tėvų žūties ji rūpinasi jaunesniu broliu Takumi. Mai nemėgsta apsunkinti kitų savo problemomis. Jos Elementai – keturi auksiniai žiedai su smaragdais, kurie sukasi aplink riešus ir kulšnis, leisdami skraidyti, sukurti liepsnos stulpus arba galios laukus. Jos Vaikas – Kagutsuchi, taip pavadintas pagal Japonų ugnies dievą. Drakono, banginio ir fenikso hibridas. Galvoje turi kardą, pereinantį kiaurai, kurį prieš 300 metų įsmeigė Obsidian lordas, kaip savo galios žymę. Ji seseriškai myli Takumi ir Mikoto ir turi romantinius jausmus Tate‘ui ir Reito‘ui.
Natsuki su dėstytoju, teikiančiu slaptą informaciją.
 • Natsuki Kuga|玖我なつき – Natsuki gyvena dvigubą gyvenimą. Viename ji tiesiog eilinė Fuuka akademijos studentė, kitame – mergina, turinti misiją. Ji siekia atkeršyti už savo motinos žūtį, dėl kurios tikriausiai kalta organizacija, žinoma kaip „Pirmasis rajonas“ (First District). Jos elementai: pora mažų šaunamųjų ginklų, kurie šaudo ledo kulkomis. Natsuki Vaikas – Duran, sidabriškai purpurinis vilkas. Ant nugaros jis turi porą pabūklų, kurie gali šaudyti įvairiais šoviniais: Blyksnis sukuria akinančią šviesą, Chromas yra galingos amunicijos šarvas, Sidabras pagamina varveklių krušą. Ji turi apatinių drabužių kolekciją, kurią vis didina. Natsuki dažnai tampa Hentai pajuokos objektu. Mangoje jos istorija šiek tiek kitokia. Šioje versijoje jos motina buvo nužudyta paslaptingos HiME. Kadangi Fuuka akademija kviečia HiME‘es, labai didelė tikimybė, kad žudikas yra mokykloje, ir Natsuki įnirtingai jos ieško.
 • Mikoto Minagi|美袋命 – abejotinos kilmės vidurinės mokyklos mokinė, kuri buvo ištraukta iš jūros praplaukiančio kelto. Ji prisirišus prie Mai, nors eina į Fuuka akademiją norėdama surasti savo brolį. Jos Elementas – didelis juodas kardas, pavadintas Miroku ir atsakantis į Mikoto kvietimą, jei yra netoliese. Miroku turi keletą specialių galių, tokių kaip gebėjimas perkirsti bet kokį objektą ir gebėjimas iškviesti energijos bangas. Kai panaudojamos šios galios, ant kardo pasirodo švytintys raudoni ženklai. Pradžioje atrodo, kad kardas ir yra jos Vaikas, bet vėliau išaiškėja, kad tai milžiniška žmogėdros tipo pabaisa, kuri turi gigantišką lazdą su spygliais, vardu Miroku. Šis Vaikas iškviečiamas kaip Obsidian Lordo saugotojas ir atrodo, kad yra jo valdomas. Per pirmus epizodus Mikoto elgiasi taip, tarsi būtų išauginta kačių.
 • Takumi Tokiha|鴇羽巧海| – Mai'os mažasis brolis. Jo širdis silpna, dėl to turi reguliariai gerti vaistus. Nori būti labiau nepriklausomas, nes jaučia, kad yra našta savo seseriai. Geras Akira‘os draugas. Iš pradžių atrodo, kad Takumi yra Mai‘os Raktas, bet išaiškėja, kad tai netiesa, kai Akira‘os Vaikas žūna kartu su Takumi. Jis dažnai vaidina namų šeimininkę.
 • Akira Okuzaki|尾久崎晶| – Takumi'o kambariokas. Iš pradžių Akira‘ą erzina Takumi‘io elgesys, bet galiausiai jie tampa gerais draugais. Ji – užsimaskavusi mergina ninzė, atsiųsta tėvo, Okuzaki nidzių klano vadovo, stebėti HiME‘ių. Jos ginklas – dviašmenis durklas. Akira‘os Vaikas- Gennai, panašus į gigantišką varlę. Milžiniški žibintai ant Gennai nugaros naudojami kartu su Akira'os Elementais priešo išvedimui iš rikiuotės. Šviesos sukuria priešo šešėlį ir Akira gali mesti savo durklą į šešėlį, jį „prisegdama“, kol Gennai sunaikins jį „Jigoku Gama“ ataka. Ji slėpė savo lytį, kad niekas neįtartų esant HiME.
 • Yuuichi Tate|楯祐一 – Fuuka Akademijos tarybos narys. Rūpinasi Shiho Munakata, vaikystės drauge. Tate buvo Fuuka ‘‘kendo‘‘ klubo narys, reguliariai dalyvavęs turnyruose, kol patyrė sunkų sužeidimą. Mangoje Tate – Mai‘os ir Natsuki Raktas.
 • Shiho Munakata|宗像詩帆 – mergaitė, kuri vadina Yuuichi savo broliu (nors jie nėra giminės). Shino visur sekioja Yuuichi, kur gyvena jos tėvai, nežinoma. Senelis turi vietinę Fuuka šventyklą, kur ji patarnauja. Shino elementas – fleita, o Vaikas – Yatagarasu, į varną panaši būtybė. Ji sutrinka, kai išsiaiškina, kad tarp Mai ir Tate mezgasi tarpusavio santykiai, ir pasąmoningai panaudoja HiME galias, užpuldama Mai. Vėliau atgauna sveiką protą. Mangoje ji nepristatoma iki tol, kol atskleidžiama, kad ji yra princesė.
 • Haruka Suzushiro|珠洲城遥 – Karštakošė Fuuka akademijos studentų tarybos direktorė. Geriausia Yukino's draugė ir Shizuru varžovė. Ji norėjo tapti Studentų tarybos prezidente, bet pralaimėjo balsavimą Shizuru. Anime serijose Haruka nėra HiME.
 • Yukino Kikukawa|菊川雪之 – Fuuka akademijos studentų atstovybės sekretorė. Jos elementai – veidrodžiai, kuriuose gali matyti visą Fuuka aplinką. Jai padeda jos Vaiko, į augalą panašaus gyvūno su ilgais į vynmedį panašiais stiebais, Dianos, sporos. Sporos veikia kaip kameros ir gali sukurti slepiamuosius laukus. Dažnai pataiso Haruka‘os neteisingus žodžius.
 • Reito Kanzaki|神崎黎人 – Fuuka akademijos studentų atstovybės viceprezidentas. Domisi Mai. Vėliau paaiškėja, kad jis yra žemiškasis Obsidian Lordo pavidalas ir dingęs Mikoto brolis. Jo vardas japoniškai – Koykyo no Kimi.
 • Shizuru Fujino|藤乃静留 – Fuuka akademijos studentų atstovybės prezidentė. Jos ginklas – dvigubo tipo naginata. Vaikas – Kiyohime, panašus į dvigalvę Hidrą. Shizuru slaptai puoselėja romantiškus jausmus Natsuki. Ji nužudo šimtus žmonių, sunaikindama slaptą ‘‘First District‘‘ organizaciją, kuriai priešinosi Natsuki. Mangoje Shizuru vaidina pagalbinę rolę ir nėra HiME.
 • Yukariko Sanadavienuolė vietinėje bažnyčioje. Jos elementas – lankas, šaudantis energetinėmis strėlėmis, Vaikas – St. Vrus, panašus į šachmatų žirgą. Jis gali sukurti miražus dideliuose plotuose arba visiškai įkalinti žmogų sapnų pasaulyje.
 • Joseph Greer – kunigas, dirbantis toje pačioje bažnyčioje kaip ir Yukariko. Miyu ir Alyssa'os progreso prižiūrėtojas. Nužudytas kerštaujančios Miyu, atsaknt į Alyssa‘os nužudymą.
 • Miyu Greer/M.I.Y.U.|深優・グリーア – Joseph‘o Greer‘o įdukterė. Labai artima Alyssa‘ai. Searrs kompanijos sukurtas androidas Alyssai Searrs apsaugoti ir vesti ją į ‘‘Auksinę erą‘‘. Jos vardo akronimas: ‘‘Multiple Intelligencial Yggdrasil Unit‘‘. Savyje turi daugybę vidinių ginklų, tokių kaip šautuvas, kardas (ranka transformuojasi į kardą), grąžtas, grandininis pjūklas ir dematerializuojantis ginklas. Pakeitus ginklą, 'Mythril Draw' sistema pakeičia ir jos rūbų, 'Mythril Dress', spalvą. Buvo manyta, kad Miyu sunaikinta 15 epizode, bet ją išgelbėjo Mashiro. Ji tampa koziriu „Festival‘yje“.
 • Searrs – Garsiausia Fuuka Akademijos choro narė. Kai gimė, jai buvo suteiktos HiME galios, taip ji tapo ‘padirbta‘ 13 – ąją HiME. Alyssa‘os Vaikas – Artemis, gigantiškas satelitas, skrendantis orbitoje virš žemės. Būdama netikra HiME, ji neturi Elementų, bet Miyu visada ją apgina. Kaip ir Nagi‘s, gali iškviesti ir valdyti Orphan‘us. Buvo nužudyta Joseph Greer, SEARRS įsakmu, 15 epizode. Pabaigoje atgaivinta Mashiro's galių pagalba, kartu su kitomis žuvusiomis HiME‘ėmis.
 • Nao Yuuki|結城奈緒| – vidurinės mokyklos mokinė, kuri mėgaujasi plėšdama iškrypusius vyrus. Jos elementai – plaštakos su metaliniais raudonais nagais, kuriais gali pagauti priešininkus arba perpjauti daiktus. Jie taip pat gali iššauti aštrias, plonas, raudonas stygas. Vaikas – Julia, pusiau žmogus, moteriškos lyties voras su skorpiono uodega. Tęsia savo kovas ir stengiasi nužudyti Natsuki tol, kol Julia sunaikinama Kiyohime. Raktas – jos motina. Festivaliui pasibaigus tampa vienuole.
Midori.
 • Midori Sugiura – buvusi Mai‘os bendradarbė ir Fuuka akademijos mokytoja. Elementas labrys, Vaikas – Gakutenou, į liūtą panašus padaras, kurio užpalakinės letenos gali transformuotis į ratus. Ratai gali sukelti tornado, didžiuliai ašmenys ant galvos. Svarbiausias asmuo – jos profesorius, kuriam jaučia romantiškus jausmus. Pralaimėjo Mikoto.
 • Akane Higurashi – Mai klasiokė. Akane Elementai – pora tonfų, Vaikas – Harry, primenantis didelį tigrą. Jis gali sukurti galingą vakuuminį efektą. Pirmoji HiME, kuri pralaimėjo, Harry‘s Miyu.
 • Nagi Homura – Paslaptinga figūra, turinti slaptos informacijos apie HiMEs ir jų tikrąjį tikslą. Gali iškviesti Orphan‘ą spragtelėdamas pirštais. Jo iškviesti Orphan‘ai skiriasi nuo SEARRS iškviestųjų.
Mashiro Kazahana
 • Mashiro Kazahana – Fuuka Gakuen direktorė. Įkalinta invalido vežimėlyje, oficialiai jai 11 metų. Jos ‘kūnas‘ – lėlė, talpinanti jos sielą, o tikrasis kūnas laikomas kristale, Fuuka žemėse. Netikras Mashiro kūnas tarnauja ir kaip Fumi'ės Vaikas. Žinoma kaip Kristalinė Princesė. Ji yra vyresnė, turi ragelius ir nešiojasi dvigubų ašmenų kardą, su mėlynomis į akį panašiomis žymėmis. Jai žuvus jos Vaiko kūnas buvo pakabintas prie Obsidian Lordo sosto kaip trofėjus. Pabaigoje sugrįžta į savo žmogiškąjį kūną ir iškeliauja pro Valhalla vartus kartu su Nagi‘u.
 • Fumi Himeno – Mashiro's tarnaitė. Elementas – dalgis, Mashiro – jos Vaikas. Vaiko vardas yra Suishou jap. „kristalas“). Mashiro kartais vadinama „Kristaline Princese“.
 • Aoi Senou – Viena iš Mai‘os padedančių klasiokių. Dažnai rūpinasi Mai‘os gerove. Gera Chie‘os draugė.
 • Chie Harada – Mai‘os klasiokė. Dažnai vaizduojama kalbanti mobiliuoju telefonu.

Japoniškas įgarsinimas[taisyti | redaguoti kodą]

(Pavardė pabaigoje)

Epizodų sąrašas[taisyti | redaguoti kodą]

Lietuviškas pavadinimas Japoniškas pavadinimas Išleidimo data Epizodo numeris #
Tai Svarbus Įvykis Mergaitės Gyvenime それは☆女の一大事 01
Paslaptys Po Pamokų ヒミツの放課後? 02
Liepsnų Šokis/Žvaigždės Priesaika 炎の舞/星の誓い 03
Vėjo Išdaigos 風のイ・タ・ズ・ラ 04
Lietus---. Ašaros… 雨――。涙…… 05
Deganti 17-metė もえる十七歳(^^;) 06
Dingę Kačiukai 迷子の仔猫たち 07
Svarbus Dalykas たいせつのmの。 08
Jūra, Tarnaitės ir Natsuki Paslaptis ♪ 海とオトメとなつきのヒミツ♪ 09
Tortų Karas!!! ケーキ大戦!!! 10
Šviesos ir Tamsos Rondo 光と闇の輪舞(ロンド 11
Angeliškas Šypsena 天使のほほえみ 12
Tamayura Naktis ~たまゆらの夜~ 13
Taikinys: Akademija ねらわれる学園 14
Vidurinės Mokyklos Mokinė ミ☆ Per galaktiką 天翔ける ミ☆ 女子高生 15
Paradas ♪ Parade ♪ 16
Melagystė, Lūpos そつきな、唇 17
--Pradžia ――はじまり。 18
Širdies Labirintai こころの迷宮 19
Ugnies Šokis/Ašarų Likimas 炎の舞/涙の運命 20
Prabunda Juodasis Princas 黒き君、目覚めるとき 21
Suirimas… くずれゆく…… 22
Meilė, Draugystė, Šiurkštumas 愛情と友情、非情 23
Meilė Yra Kova コイ・ハ・タタカイ 24
Į Nulemtąjį Laiką 運命の刻へ 25
Švytinčios ☆Dienos Shining ☆ Days 26

Kompiuteriniai žaidimai[taisyti | redaguoti kodą]

Kompiuterinis žaidimas PlayStation 2 konsolei sukurtas Marvelous Interactive kompanijos ir pavadintas Mai-HiME – Unmei no Keitouju arba My-HiME – Kiti. Išleistas 2005 m. birželio 30 d. Japonijoje[1]. Pagrindinis veikėjas -vaikinas Takemura, kuris atvyko į Fuuka Akademiją studijuoti apie HiME‘s. Yra kelios siužeto linijos – po kiekvieną Mai, Mikoto, Natsuki ir Miyu. Du PSP žaidimai, , Mai-HiME Senretsu! Shin Fuuka Gakuen Gekitoushi!! ir Mai-HiME Bakuretsu! Fuuka Gakuen Gekitoushi?!,[2] buvo sukurti ir išleisti Sunrise Interactive.

Smulkmenos[taisyti | redaguoti kodą]

 • Kiekvienas My-HiME DVD turi specialias trumpas dalis (omake) anime papildymui ir veikėjų aspektų paaiškinimui.
 • Arika ir Nina, pagrindinės veikėjos My-Otome serijose, pasirodo ir My-HiME. Nina keletą kartų parodoma toje pačioje klasėje kaip ir Mai, kaip antro plano veikėja. Arika trumpai matoma 26 epizodo pabaigoje.
 • 9 epizode Mikoto ranka, pasirodanti virš Mai ir Natsuki valties šono, pavaizduota stiliumi, panašiu į J-Horror filmą Ringu, taip pat kaip ir muzikinis šios scenos fonas.
 • Mai ir Yuuichi susikeičia rolėmis mangoje.

Įvadinė ir Baigiamoji temos[taisyti | redaguoti kodą]

Įvadinė:

Baigiamosios:

 • Kimi ga Sora Datta pagal Aki Misato
 • It's Only the Fairy Tale pagal Yuko Miyamura (ep.15)

Kitos dainos:

 • Chisana Hoshi ga Oriru Toki pagal Minami Kuribayashi (eps.15 ir 26)
 • It's Only the Fairy Tale pagal Yuko Miyamura (ep.7, 8, 11 ir 15)
 • Mizube no Hana pagal Chiba Saeko (ep.16)
 • Kokoro no Tsurugi pagal Shimizu Ai (ep.16)
 • Itoshisa no Kousaten pagal Nakahara Mai (ep.16)
 • Paradas pagal Nakahara Mai, Shimizu Ai, ir Chiba Saeko (eps.10 and 16)

Taip pat[taisyti | redaguoti kodą]

Šaltiniai[taisyti | redaguoti kodą]

 1. "IGN: Mai-HiME: Unmei no Keitouju." IGN. Nuoroda tikrinta 2006-10-06.
 2. "IGN: Mai-HiME Bakuretsu! Fuuga Gakuen Gekitou Shi?!." IGN. Nuoroda tikrinta 2006-10-06.

Nuorodos[taisyti | redaguoti kodą]