Lineage

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Lineage
Kūrėjas NCsoft
Leidėjas NCsoft
Išleidimo data {{{išleidimo data}}}
Žanras(-ai) MMORPG
Režimas Multiplayer
Reitingai ESRB: Teen (T)
Platforma Windows, Mac OS X
Versija
Variklis
Reikalavimai
Media siuntimasis internetu, CD
Licencija {{{licencija}}}
Pirmtakas {{{pirmtakas}}}
Kitos dalys Lineage II, Lineage III
Oficiali Lineage svetainė

Lineage (kor. 리니지) yra viduramžių maginės fantastikos daugelio žaidėjų interneto žaidimas vaidmenimis (MMORPG), išleistas 1998 m. rugsėjo 3 d. Pietų Korėjos kompanijos NCsoft. Populiariausias Korėjoje, taip pat galimos kinų, japonų ir anglų kalbos versijos. Žaidimą suprojektavo Jake Song, kuris prieš tai projektavo kitą korėjiečių MMORPG žanro žaidimą – Nexus: The Kingdom of the Winds.

Lineage savo 2D grafikos savybėmis yra panašus į Ultima Online (1997) ir Diablo II (2000).

2003 m. pasirodė Lineage II, kur veiksmas vyksta 150 metų prieš Lineage.

Apžvalga[taisyti | redaguoti kodą]

Paveikslėlis, kuriame atvaizduojamas Lineage žaidimas.

Lineage struktūros, pabaisų bei daiktų sistema buvo „pasiskolinta“ iš NetHack ir buvo pridėta MMO elementų.

Žaidėjai gali rinktis iš penkių galimų klasių: Elfo (angl. Elf), Tamsiojo elfo (angl. Dark Elf), riterio (angl. Knight), princo (angl. Prince) ar burtininko (angl. Magician). Princas yra vienintelė klasė žaidime, kuri gali vadovauti kruvinam susitarimui (Lineage terminu – gildija arba klanas). Tamsieji elfai buvo įdėti į žaidimą kiek vėliau nei kitos klasės.

Veiksmas sukasi apie unikalią šio žaidimo savybę – pilies apgultį (angl. Castle Siege). Užėmus pilį, galima apmokestinti artimiausiuose miesteliuose esančiose parduotuvėse parduodamus daiktus ir taip užsidirbti pelno. Žaidime vaizduojami klasikiniai RPG elementai primenantys Dungeons & Dragons, tokie kaip pabaisų žudymas ar užduočių įvykdymas norint gauti grobio (angl. loot) ir patirties taškų, pakelti veikėjo lygį ir bruožus (charizmą, jėgą, išmintingumą ir t. t.) bei veikėjo būseną (neutralus, nedrausmingas ar drausmingas). Miestų sargybiniai ir pabaisos reaguoja priklausomai nuo to, kokios būsenos yra veikėjas – dažniausiai būna agresyvūs ir puola iš toli, jei veikėjas nedrausmingas.

PvP sistema plačiai naudojama. Galima kovoti bet kur ir bet kada, išskyrus saugiose zonose, pvz., miestuose. Įstojant į klaną (angl. Bloodpledge) žaidėjai gauna teisę dalyvauti pilies apgultyje arba karuose su kitais klanais.

Abonentų istorija[taisyti | redaguoti kodą]

NCsoft pranešė, kad Lineage vienu metu turėjo daugiau kaip tris milijonus abonentų,[1] daugiausia Korėjoje.

2008-ųjų balandis. Lineage turi per 1 mln. aktyvių abonentų.[1] Palyginimui, World of Warcraft turi apie 11,5 mln. aktyvių abonentų.

„Lineage“ kilmė[taisyti | redaguoti kodą]

Pavadinimas Lineage kilo iš tuo pačiu pavadinimu komiksų, sukurtų Shin Il-sook, ir Lineage serveriai buvo pavadinti tų komiksų herojų vardais. Tai pasaka apie princą, kuris atsiima jam teisėtai priklausantį sostą iš uzurpatoriaus rankų. Tik pasirodžius žaidimui, jis gana tiksliai atitiko originaliąją istoriją, tačiau vėliau, kūrėjams pridedant naujų savybių istorijos gerokai skyrėsi.[2]

Šaltiniai[taisyti | redaguoti kodą]

  1. 1,0 1,1 MMOGChart Subscribers.
  2. Squire, Kurt; Constance Steinkuehler (2005-04-15). "Meet the Gamers." LibraryJournal.com. Nuoroda tikrinta 2007-01-28.