Lietuvos spauda

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
„Lietuvos spaudos“ prekės ženklas
„Lietuvos spaudos“ kioskas
„Lietuvos spaudos“ kioskas

UAB Reitan Convenience Lithuania (anksčiau „Lietuvos spauda“) – Lietuvos spaudos ir kitos mažmeninės prekybos akcinė bendrovė. „Lietuvos spauda” prekiniu ženklu pažymėtas prekybos vietas valdo Norvegijos kapitalo įmonės „Reitan Convienence AS". UAB „Reitan Convenience Lithuania” yra greito ir patogaus apsipirkimo parduotuvių rinkos lyderė Lietuvoje. Ji turi apie 260 LIETUVOS SPAUDA kioskų ir NARVESEN parduotuvių tinklą. Jame dirba apie 700 darbuotojų.

Būstinė Vilniuje, Laisvės pr. 58.

Istorija[taisyti | redaguoti kodą]

1944 m. įkurtas Respublikinis spaudos platinimo ir ekspedijavimo skyrius. 1964 m. jis tapo susivienijimu „Lietuvos sąjunginė spauda“, 1989 m. „Lietuvos spauda“, 1994 m. akcine bendrove „Lietuvos spauda“. Nuo 2005 m. bendrovė priklausė Suomijos bendrovei „Rautakirja“, o nuo 2012 m. - norvegų „Reitan Servicehandel“ AS.

Veikla[taisyti | redaguoti kodą]

Prekybinį tinklą sudaro 345 kioskai „Lietuvos spauda“ apie 70 miestų ir 15 „R-kiosk“ savitarnos parduotuvių didžiuosiuose miestuose. Prekiaujama apie 500 pavadinimų periodinės spaudos leidinių ir apie 700 rūšių kasdienio vartojimo prekių (elektroniniai ir įprastiniai viešojo transporto bilietai, tabako gaminiai, saldumynai, gaivieji gėrimai, kava, užkandžiai ir kt.), priimamos įmokos už komunalines, lizingo, draudimo, kabelinės televizijos ir telekomunikacijų paslaugas. Apyvarta 209 mln. Lt (2007 m.), dirba apie 930 darbuotojų, iš jų – apie 840 pardavėjų (2008 m. pr.).[1]

Šaltiniai[taisyti | redaguoti kodą]

  1. Lietuvos spauda. Visuotinė lietuvių enciklopedija, T. XIII (Leo-Magazyn). – Vilnius: Mokslo ir enciklopedijų leidybos institutas, 2008. 330 psl.

Nuorodos[taisyti | redaguoti kodą]