Lenovo

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Lenovo logo.gif
Pavadinimas Lenovo Group Limited
Būstinė Pekinas, Kinija
Morrisville, Šiaurės Karolina, JAV
Teisinė forma Akcinė bendrovė
Trumpinys biržoje HKSE: 992; ADR: LNVGY
Šūkis New World. New Thinking.
Įkurta 1984 m.
Valdybos pirmininkas Yang Yuanqing
Vykdantysis direktorius William Amelio
Darbuotojų skaičius 19 tūkst.
Pajamos 16,4 mlrd. JAV dolerių (2008)
Produktų pardavimai 15 mln. vnt. produktų per metus
Produktai Asmeniniai – stacionarūs ir nešiojamieji – kompiuteriai,

monitoriai, mobilieji telefonai, serveriai, periferiniai įrenginiai

Svetainė www.lenovo.com

Lenovo Group Limited (kin. 联想集团有限公司) yra didžiausias pasaulyje asmeninių kompiuterių gamintojas.

Lenovo gamina stalinius, nešiojamuosius kompiuterius, serverius, delninius kompiuterius ir mobiliuosius telefonus. Lenovo taip pat teikia informacinių technologijų integravimo ir interneto prieigų paslaugas.

Centrinės Lenovo būstinės yra įsikūrusios Pekine, Kinijoje ir Morrisville, Šiaurės Karolinoje, JAV. [1]

Produktai ir paslaugos[taisyti | redaguoti kodą]

Savininkai[taisyti | redaguoti kodą]

41,8 proc. Lenovo akcijų priklauso „Legend Holdings Limited“, kurios 65 proc. valdo Kinijos vyriausybė. 6,7 proc. akcijų valdo IBM, dar 6,5 proc. dalinasi „Texas Pacific Group“, „General Atlantic LLC“ ir „Newbridge Capital LLC“. 0,6 proc. Lenovo akcijų priklauso įmonės vadovams, 44,4 proc. – kitiems akcininkams. [3]

Istorija[taisyti | redaguoti kodą]

Kilmė[taisyti | redaguoti kodą]

1984 m. vienuolika Kinijos kompiuterių mokslo atstovų Pekine sukūrė kompanijos, kuri Kinijos gyventojams perteiktų informacinių technologijų naudą, viziją. Liu Chuanzhi vadovaujamos komandos įkurta įmonė pavadinta „Legend Group Ltd“. „Legend“ gamino asmeninius kompiuterius namų vartotojams, o vėliau įkūrė mažmeninės prekybos tinklą visoje Kinijoje. 1994 m. „Legend“ akcijomis pradėta prekiauti Honkongo akcijų biržoje. Po ketverių metų kompanija pagamino milijoninį asmeninį kompiuterį. Inovatyvių produktų išleidimas pakylėjo „Legend“ į lyderio, užimančio 25 proc. Kinijos rinkos dalies (2004 m.), poziciją.

2003 m. „Legend“ vardas pakeistas į „Lenovo“. 2005 m. Lenovo, sumokėję 1,27 mlrd. JAV dolerių, įsigijo IBM asmeninių kompiuterių padalinį ir tapo vienu iš didžiausių pasaulyje asmeninių kompiuterių gamintojų. Po įsigijimo Lenovo gavo teises į IBM prekinius ženklus ThinkVision, ThinkPad, ThinkVantage, ThinkCentre, Aptiva ir NetVista bei teisę penkerius metus naudoti IBM ženklą kai kuriems produktams (pavyzdžiui, ThinkPad nešiojamiems kompiuteriams).

2013 m. JAV, Kanados, Didžiosios Britanijos, Australijos ir Naujosios Zelandijos specialiosios tarnybos uždraudė savo darbuotojams naudotis „Lenovo“ gamybos asmeniniais kompiuteriais. Toks draudimas motyvuojamas tuo, kad „Lenovo“ kompiuteriuose aptikta vadinamųjų „atsarginių įėjimų“ (backdoor) ir saugumo spragų, suteikiančių nepastebimos nuotolinės prieigos galimybę. [4]

Pavadinimas[taisyti | redaguoti kodą]

Pavadinimas Lenovo kilęs iš žodžių „legenda“ (angl. legend) ir „naujas“ (lot. novo). Lenovo išreiškia pagarbą patirtimi turtingai praeičiai ir inovatyvią kompanijos dvasią. Išvertus iš kinų kalbos pavadinimas reiškia „asociaciją” arba „apjungtą mąstymą”.

Vadovai[taisyti | redaguoti kodą]

  • Yang Yuanqing – „Lenovo Group Ltd“ valdybos pirminkas, prie Lenovo komandos prisijungęs 1989 m. Jam vadovaujant nuo 1997 m. iki dabar Lenovo yra didžiausius pardavimus pasiekiantis asmeninių kompiuterių gamintojas Kinijoje, o nuo 1999 m. – ir EMEA (angl. Europe, Middle East and Africa – Azijos-Ramiojo vandenyno regione) (išskyrus Japoniją). Yang Yuanqing 2004 m. iniciavo Lenovo bendradarbiavimą su Tarptautiniu Olimpiniu Komitetu, ir taip žengė svarbų žingsnį Lenovo tampant globalia kompanija. Yang Yuanqing vadovavo ir IBM AKP perėmimo, po kurio Lenovo tapo trečia didžiausia asmeninių kompiuterių gamintoja pasaulyje, procesui. Žurnalas „BusinessWeek“ Yang Yuanqing vadina viena iš „Azijos žvaigždžių“. Kinijos žiniasklaida išrinko jį vienu iš dešimties „Žvaigdžių Antreprenerių“ ir vienu iš dešimties „labiausiai vertinamų vadovų“. Kinijos televizija CCTV 2004 m. išrinko jį metų žmogumi.
  • William J. Amelio – „Lenovo Group Ltd“ prezidentas ir vykdantysis direktorius. Prieš pradėdamas eiti šias pareigas Lenovo, nuo 2001 m. jis buvo Dell Azijos-Ramiojo vandenyno ir Japonijos regionų vyresnysis viceprezidentas, atsakingas už regiono strategiją. Jam vadovaujant pardavimai regione šoktelėjo daugiau negu du kartus.

Aplinkosauga[taisyti | redaguoti kodą]

Verslui skiriant vis daugiau dėmesio aplinkosaugai, kompiuterių gamintojai įsitraukė į „žaliųjų kompiuterių“ idėjos įgyvendinimą. „Žalieji kompiuteriai“ naudingi ir aplinkai, ir jų savininkams, kadangi naudodami mažiau energijos jie daro mažiau žalos aplinkai, o savininkai mažiau išleidžia elektros energijai. Lenovo sutelkė dėmesį į šią tendenciją ir, 2007 m., išleidę mažiausiai elektros energijos suvartojantį stalinį kompiuterį „ThinkCentre A61e“, tapo lyderiu tarp aplinką tausojančių kompiuterių gamintojų. Lenovo yra vienintelis gamintojas pasaulyje, kurio monitorius technikos įtaką aplinkai vertinanti organizacija EPEAT vertina auksu. 2007 m. žalieji įvertino Lenovo kaip draugiškiausią aplinkai elektronikos įmonę. 2007 m. Lenovo prisijungė prie „Board of Climate Savers Computing“ – organizacijos, siekiančios sumažinti informacinių technologijų išskiriamą CO2 kiekį 50 % iki 2010 m.

Sportas[taisyti | redaguoti kodą]

Lenovo aktyviai remia pasaulio sporto įvykius. Kompanija tapo 2006 m. Turino olimpinių žaidynių ir 2008 m. Pekino olimpiados rėmėja. Nuo 2007 m. Lenovo remia formulės-1 komandą „AT&T Williams“ ir Nacionalinę Šiaurės Amerikos krepšinio lygą NBA. Lenovo yra oficialus vienos garsiausių formulės-1 komandų – „AT&T Williams“ – partneris. „AT&T Williams“ komanda naudoja daugiau negu 400 Lenovo tiekiamų kompiuterių, kurie reikalingi efektyviai komandos vadybai, automobilių projektavimui, jų aerodinaminių savybių gerinimui ir verslo valdymui.

Lenovo yra oficialus 2008 m. Pekino olimpinių žaidynių partneris. Kompanijos dizaineriai sukūrė Pekino olimpiados deglą, pavadintą „Vilties debesimi” (angl. Cloud of Promise), kuris yra pirmasis Olimpinis deglas, pabuvojęs Lietuvoje. 2008 m. vasario 14-18 d. Vilniuje jį pristatė Lenovo atstovybės Lietuvoje vadovai. Lenovo taip pat yra oficialus Pekino olimpinės ugnies estafetės partneris. Kompanija teikia kompiuterinę įrangą Tarptautiniam Olimpiniam Komitetui ir televizijos tinklui NBC, kuris JAV turėjo išskirtinę teisę transliuoti Pekino olimpines žaidynes. Kinijoje Lenovo olimpiados sportininkų ir žurnalistų poreikiams aptarnauti įkūrė 8 kompiuterių aptarnavimo ir interneto prieigų centrus i.lounge, kuriuose dirbo 600 Lenovo inžinierių ir technikų komanda, teikusi techninės ir programinės įrangos aptarnavimo paslaugas. Lenovo taip pat skatino Pekino olimpiados sportininkus rašyti internetinius dienoraščius. Kompanija pasirūpino jų sukūrimu ir rašymo įrankiais – IdeaPad ir kitų modelių nešiojamaisiais kompiuteriais bei vaizdo kameromis. Ir 2008 m. Pekino olimpinių žaidynių, ir Parolimpinių žaidynių metu Lenovo remia Pasaulio Antidopingo Agentūros sportininkų paramos programą.

Lenovo Lietuvoje[taisyti | redaguoti kodą]

2013 m. kovą Lenovo reorganizavo savo atstovybių tinklą Baltijos regione ir visas pajėgas sutelkė Vilniuje. Lenovo produkcijos platintojai Baltijos šalyse yra Also Lietuva ir ACC distribution, kurių centrinės būstinės taip pat yra Lietuvoje.

Šaltiniai[taisyti | redaguoti kodą]

Nuorodos[taisyti | redaguoti kodą]