Kvadratas (žaidimas)

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Kvadratas – komandinis sportinis žaidimas, kuriame komandos bando išmušti viena kitos žaidėjus kamuoliais. Turi daugybę skirtingų variantų.

Kvadratas Lietuvoje[taisyti | redaguoti kodą]

Lietuvoje paplitęs bulgariškas kvadratas (angl. Nationball, angl. People’s Ball). Dažniausiai žaidžiamas žaidimas pradinėse klasėse. Kiekviena aikštelė turi 2 galines linijas, 2 šonines linijas ir vieną bendrą vidurio liniją. Žaidžiama tinklinio kamuoliu. Kamuolys žaidimui tinkamas jeigu krisdamas iš 2 m aukščio atšoka nuo grindų 1 m. Komandos sudėtis – 10 žaidėjų ir 2 atsarginiai. Mišrios komandos sudėtis – 5 mergaitės, 5 berniukai ir 2 atsarginiai žaidėjai. Visi „iškirsti“ žaidėjai turi stovėti užkvadratyje ir dalyvauti žaidime. Laimi ta komanda, kuri iškerta visus priešininkų žaidėjus arba iškerta jų daugiau per numatytą laiko tarpą.

Kvadratas Japonijoje[taisyti | redaguoti kodą]

Japoniškas kvadratas skiriasi nuo bendrojo kvadrato tuo, kad dauguma taisyklių nėra kituose žaidimo variantuose. Pavyzdžiui: žingsnių skaičius, kurį žaidėjas, turėdamas kamuolį, gali padaryti, yra ribotas. Tik vienas kamuolys yra žaidžiamas. Taip pat kamuolio tipas yra kitoks, palyginus su dažniausiai naudojamu Šiaurės Amerikoje.