Kelnaitės

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į patikimus šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
Moteriškos kelnaitės
Vyriškos apatinės glaudės

Kelnaitės – apatinis trikotažas, dėvimas ant nuogo kūno dubens srityje ir uždengiantis išorinius lytinius organus bei uždengiantis arba pridengiantis sėdmenis. Vyrų ir moterų kelnaitės skiriasi – pas vyrus jos kiek platesnės (ypač – priekinė dalis), laisviau priglunda, tuo tarpu moterų – labiau aptemptos. Kelnaitės taip pat yra moters maudymosi kostiumo dalis (išskyrus vientisus kostiumėlius).

Kelnaitės gali būti įvairių spalvų, medžiagos, formų, yra ir pusiau permatomų (priskiriama erotiniam trikotažui). Dar XX a. 2-ojoje pusėje daug kur apatinių demonstravimas viešumoje buvo retas reiškinys, tačiau šiuo metu Vakarų visuomenėse apatiniai nėra taip kruopščiai slepiami, todėl juos galima pastebėti kasdienybėje (ypač šiltuoju metų laiku) kyšant iš po viršutinio trikotažo – kelnių ar sijono (ypač iš nugaros pusės), priklausomai nuo pastarųjų savybių (dydžio, storio, medžiagos pluošto, prigludimo), kūno formų ir padėties (pasilenkus ir sėdint labiau nei stovint). Kai kurios merginos ir moterys sąmoningai pasirenka savo aprangą, siekdamos išryškinti arba paslėpti savo kelnaites. Anglosaksų kultūroje yra net atsiradęs terminas visible panty line (arba VPL – matoma kelnaičių linija).

Kelnaičių rūšys:

  • siaurikės (stringai) – labai siauros kelnaitės
  • glaudės – labai trumpos, prie kūno prigludusios kelnaitės, skirtos maudymuisi arba kaip apatiniai baltiniai vyrams, berniukams
  • šeimyniniai – vyriškos laisvų šortų pavidalo apatinės kelnaitės, dažniausiai kartūninės.