John Cena

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Bullet purple.png
Bullet purple.png
John Felix Anthony Cena
CenaBlackT.jpg
Gimė: 1977 m. balandžio 23 d. (37 metai)
West Newburry, Masačusetsas, JAV
Tautybė: amerikietis
Veikla: JAV World Wrestling Entertainment (WWE) imtynių kovotojas, muzikantas, aktorius
Commons-logo.svg Vikiteka: John CenaVikiteka

John Cena (pilnas vardas – John Felix Anthony Cena, g. 1977 m. balandžio 23 d. West Newburry, Masačusetso valstijoje, JAV) – JAV imtyninkas, muzikantas ir aktorius.

Biografija[taisyti | redaguoti kodą]

John Cena savo karjerą profesionaliose pramoginėse imtynėse (angl. wrestling) pradėjo labai netikėtai. Jis jau nuo ketverių metukų domėjosi profesionaliomis pramoginėmis imtynėmis WWE, žaidė amerikietišką futbolą, vėliau tapo kultūristu. Vieną dieną besportuojant salėje jam buvo pasiūlyta nueiti i WWE imtyninkų mokyklą. Jis mielai sutiko. Kaip treniruotas atletas, John Cena WWE imtynėse debiutavo 2002 metų birželio mėnesį SmackDown lygoje, pralaimėdamas populiariam kovotojui Kurt Angle. Vėliau John Cena WWE imtynėse nugalėjo Big Show ir laimėjo antrąjį savo karjeroje čempiono diržą. Jis tęsė karjerą SmackDown lygoje, bet vėliau perėjo į RAW.

Muzikinė veikla[taisyti | redaguoti kodą]

John Cena taip pat yra garsus reperis. 2005 m. išleido singlus „Bad, Bad Man“ ir „Right Now“. Tų pačių metų gegužės 10 d. išleido albumą „You can’t see me“ (parduota 500 tūkst. kopijų).

Filmai[taisyti | redaguoti kodą]

Ready to Rumble (2000 m.)

The Marine (2006 m.)

12 Rounds (2009 m.)

Legendary (2010 m.)

Fred: The Movie (2010 m.)

The Reunion (2011 m.)

Fred 2: Night of the Living Fred (2011 m.)

Fred 3: Camp Fred (2012 m.)

Scooby Doo: The Curse of the Ghost Bear (2014 m.)

Titulai ir apdovanojimai[taisyti | redaguoti kodą]

John Cena su čempiono diržu

John Cena buvo iškovojęs WWE čempiono, JAV čempiono ir Pasaulio komandinio čempiono apdovanojimus. Nuo 2006 m. rugsėjo 17 d. Cena nepertraukiamai buvo WWE čempionas. Kartu su Shawn Michaels 2007 m. pradžioje laimėjo Pasaulio komandinio čempiono titulą.

2007 m. spalio 1 d. kovoje su Mr. Kennedy John Cena patyrė traumą. Jam trūko krūtinės ląstos kaulas ir dėl to jis neteko savo WWE čempiono titulo, kurį turėjo daugiau nei vienerius metus.

2008 m. sausio 27 d. John Cena vėl grįžo į ringą ir laimėjo Royal Rumble turnyrą. Rugpjūčio 25 dieną patyrė traumą po Batistos firminio veiksmo „Batistos bomba“. Jam skilo kaklo kaulas. Sugrįžo ir renginyje Survivor Series 2008 laimėjo Pasaulio sunkiasvorių čempiono titulą.

2009 m. balandžio 5 d. John Cena per WrestleMania 25 antrąkart savo karjeroje laimėjo Pasaulio sunkiasvorių čempiono titulą, nugalėjęs Edge ir Big Show trigubo pavojaus mače. 2014 laimėjo čempiono titulą 15 kartą.

Taip pat skaitykite[taisyti | redaguoti kodą]

Nuorodos[taisyti | redaguoti kodą]