James Hetfield

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
James Hetfield

James Hetfield
Biografija
Pilnas vardas James Alan Hetfield
Dar žinomas Het, Jaymz.
Gimė 1963 m. rugpjūčio 3 d. (51 metai)
Kilmė Flag of the United States.svg JAV
Žanrai Thrash metal, speed metal, heavy metal, hard rock
Kūrinių kalbos anglų
Veikla Muzikantas
Instrumentai gitara, vokalas, būgnai.
Aktyvumo metai 1981-
Įrašų kompanija Warner Bros., Elektra, Megaforce
Susijusi veikla Metallica, Spastik Children
Svetainė Oficialus Metallica puslapis

James Hetfield (g. 1963 m. rugpjūčio 3 d. Downey’je, Kalifornija.) – geriausiai yra žinomas kaip thrash metal grupės Metallica vokalistas ir gitaristas.

Biografija[taisyti | redaguoti kodą]

James Hetfield, gimė skyrybų išardytoje, griežtoje šeimoje. Kai James’ui buvo 16 metų, jo motina mirė nuo vėžio. Jamesas buvo uždara asmenybė, dėl to būdavo atitolęs nuo bendraamžių.


Muzika James gyvenime[taisyti | redaguoti kodą]

Iš pradžių, būdamas 9 metų, Jamesas pradėjo lankyti pianino pamokas, po to jis susidomėjo savo brolio David būgnais, ir galiausiai, būdamas 14 metų, pradėjo groti gitara. Vaikystėje Jamesas dar pabūvojo kelete grupių: Leather Charm ir Obsession.

Metallica[taisyti | redaguoti kodą]

1981 m. Jamesas susipažino su dabartiniu Metallica būgnininku Lars Ulrich. Pastarasis laikraščio skelbimuose ieškojo muzikantų. Taigi Jamesas su Larsu susirado dar porą muzikantų: Dave Mustaine ir Ron McGoverney, ir įkūrė milžiniško populiarumo susilaukusią ir iki šiol tebegyvuojančią grupę Metallica. 1992 metais, Jamesas, koncerto metu pateko į pirotechnikos nelaimę, ir smarkiai apdegė, taigi, kol jis reabilitavosi, vietoj jo gitara grupėj grojo Jameso draugas John Marshall, o dainuoti Jamesas galėjo. 2001 Jamesas gydėsi priklausomybę alkoholiui.

Asmeninis gyvenimas[taisyti | redaguoti kodą]

1997, rugpjūčio 17 diena, Jamesas vedė Francesca Tomasi, su kuria vėliau susilaukė 3 vaikų: Cali (Birželio 13, 1998), Castor (Kovo 18, 2000) ir Marcella (Sausio 17, 2002). Jamesas domisi medžiokle, riedlentėmis, automobiliais. 2009 metais, Jamesas kartu su Grupe Metallica, pateko į Rokenrolo šlovės muziejų. Metallica Rokenrolo Šlovės Muziejuje, 2009 m.