J Records

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Jive Records
J records.png
Pagrindinė bendrovė Sony Music Entertainment
Įkurta 2000 m.
Įkūrėjas Clive Davis
Žanras Įvairūs
Kilmės šalis Jungtinės Amerikos Valstijos
Tinklalapis Oficiali J Records svetainė

J Records buvo Jungtinių Amerikos Valstijų įrašų kompanija, priklausiusi ir valdyta Sony Music Entertainment, taip pat bendradarbiavo su kompanija RCA/Jive Label Group.

Istorija[taisyti | redaguoti kodą]

J Records buvo įkurta 2000 m. muzikos industrijos veterano Clive Davis su 150 milijonų JAV dolerių kompanijos BMG finansavimu, kai Clive paliko ankstesnę savo valdomą įrašų kompaniją – Arista Records. Olivia buvo pirmoji atlikėja pasirašiusi kontraktą su J Records, bet po dvejų metų ji paliko kompaniją dėl prastai parduodamų įrašų. 2001 m. kompanija susilaukė sėkmės kai J Records atlikėjos Alicia Keys debiutinis albumas Songs in A Minor tapo platininiu ir buvo parduotas daugiau nei 12 milijonų tiržu pasauliniu mastu. Tais pačiais metais kompanija susilaukė panašios sėkmės su grupės O-Town albumu. Vėliau, su kompanija pasirašė jau tada žymesni atlikėjai kaip D'Angelo, Jamie Foxx ir Monica.

2002 m. BMG nusipirko didesnę kompanijos dalį. Tais pačiais metais J Records pradėjo funkcionuoti po RCA Music Group sparnu, kur Davis tapo kompanijos prezidentu ir vadovaujančiu direktoriumi ir pasirašė kontraktą su American Idol šou laimėtojais Fantasia ir Ruben Studdard. 2005 m. rugpjūtį J Records vykdomosios operacijos buvo sujungtos su Arista Records, tačiau abi kompanijos ir toliau leidžia savo produkciją.

2011 m. kampanija buvo uždaryta, teisės į jos atlikėjų įrašų leidybą atiteko „RCA Records“.

Atlikėjai[taisyti | redaguoti kodą]

Buvę atlikėjai[taisyti | redaguoti kodą]

Šaltiniai[taisyti | redaguoti kodą]

Nuorodos[taisyti | redaguoti kodą]