Interscope Records

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Interscope Records
Interscope logo.png
Pagrindinė bendrovė Universal Music Group
Įkurta 1990 m.
Įkūrėjas Jimmy Iovine
Ted Field
Tom Whalley
Žanras Įvairūs
Kilmės šalis Jungtinės Amerikos Valstijos
Vieta Santa Monika, Kalifornija
Tinklalapis Interscope Records

Interscope Records yra Jungtinių Amerikos Valstijų įrašų kompanija, kuri priklauso Universal Music Group.

Istorija[taisyti | redaguoti kodą]

Pradžia[taisyti | redaguoti kodą]

Interscope buvo suformuota 1990 metais, ją įkūrė Jimmy Iovine, Ted Field, ir Tom Whalley su finansine Atlantic Records pagalba.[1]

Kompanijos pirmas išleistas singlas buvo Lotynų reperio Gerardo daina "Rico Suave", kuri 1991 metais JAV tope užėmė 5 vietą.[2] Po to sekė sėkmingas grupės Marky Mark and the Funky Bunch debiutinio albumo pasirodymas, kuris tapo platininiu 1992 metais. Tuo metu, Interscope taip pat pasirašė sutartį su reperiu Tupac Shakur, Primus, No Doubt ir Nine Inch Nails.[3] [4] [5]

Death Row Records[taisyti | redaguoti kodą]

Death Row Records

Nors Interscope išleido sėkmingai savo pirmuosius įrašus, kompanija gavo kritikos dėl savo leidžiamos hiphopo muzikos. Tačiau, viskas pasikeitė 1992, kai Iovine pasamdė Suge Knight ir Dr. Dre, kad sukurtų Death Row Records. Ir ši įrašų kompanija išleido sėkmingą Dr. Dre debiutinį albumą The Chronic. Albumas tapo triskart platininiu, ir supažindino pasaulį su kitu reperiu Snoop Dogg – kurio paties debiutinis albumas Doggystyle buvo išleistas 1993, ir irgi tapo labai populiarus.

Po Dr. Dre ir Snoop Dogg pasisekimo, Death Row ir Interscope tapo galingomis įrašų kompanijomis.

Death Row patyrė nuosmukį 1996 metais po Tupac Shakur mirties, ir po Dr. Dre, ir Snoop Dogg išėjimo iš kompanijos. 1997 metų rugpjūčio mėnesį, Interscope vadovybė nutarė parduoti visą įrašų kompaniją.

Dabar[taisyti | redaguoti kodą]

Nors Interscope iš pradžių išgarsino kompanijos išleisti hiphopo ir urban muzikos įrašai, tačiau 1990 pasiekė sėkmę ir su kitais įvairių žanrų atstovais, kaip Industrial rock grupė Nine Inch Nails (Nothing Records) ir kt. Po to. kai UMG's įsigyjo PolyGram 1998 metais, Geffen Records, A&M Records ir Interscope dabar padarė Universal Music Group pačią stambiausia ir galingiausia įrašų kompanijos grupę. 2005, Interscope sukūrė naują įrašų kompaniją Cherrytree Records, kuri skiria daugiausiai dėmesio naujiems atlikėjams, pradedant grupe The Lovemakers. 2007 gegužės mėnesį, Interscope pranešė jog kartu su Justin Timberlake sukūrė naują įrašų kompaniją pavadinimu Tennman Records[6].

Atlikėjai[taisyti | redaguoti kodą]

Pagrindinis straipsnis – Sąrašas:Interscope Records atlikėjai.

Filialai ar Susijusios Įrašų Kompanijos[taisyti | redaguoti kodą]

Čia pateikiami Interscope Records filialai, ar susijusios įrašų kompanijos, kurios priklausė Interscope Records, ar su kuriomis Interscope anksčiau bendradarbiavo.

Atlikėjai gaunantys atlyginimą[taisyti | redaguoti kodą]

2006, Interscope advokatas Darryl Franklin per viešą diskusiją pasakė, jog kontraktas su Pussycat Dolls yra unikalus tuo, kad visos grupės narės gauną atlyginimą kaip oficialios darbuotojos. Įrašų kompanija ne tik prižiūri CD pardavimus, bet ir firmines prekes, internetines svetaines ir visus kitus grupės veiklos komercinius aspektus, išskyrus dainų leidybą.[8]

Šaltiniai[taisyti | redaguoti kodą]

  1. Interscope Nuoroda tikrinta 2008 rugpjūčio 18
  2. MTV.com Gerardo Bio Nuoroda tikrinta 2008 rugpjūčio 18
  3. 2pac Istorija 2006 [žiūrėta 2008 m. rugpjūčio 17 d.]
  4. http://www.discogs.com/artist/Primus
  5. Bush, John. "Biography". Allmusic. Nuoroda tikrinta 2006 gruodžio 23.
  6. "Justin Timberlake Launches Tennman Records, Joint Venture with Interscope Records and Will Serve as Chairman and CEO." Interscope Records.
  7. Labels universalmusic.com: oficicali Universal Music Group. 2007 [žiūrėta 2008 m. rugpjūčio 17 d.].
  8. Biography In PussyCatDolls-Fans.com: neoficicali Pussycat Dolls svetainė. 2007 [žiūrėta 2008 m. rugpjūčio 17 d.].

Nuorodos[taisyti | redaguoti kodą]