Imperatorius Ninko

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Bullet purple.png
Bullet purple.png
Ninko
jap 議長
Japonijos imperatorius
Emperor Ninkō.jpg
Imperatorius Ninko
Gimė: 1800 m. kovo 16 d.
Mirė: 1846 m. vasario 21 d. (45 metai)
Tėvas: Imperatorius Kokaku
Vaikai:

Imperatorius Komei

Japonijos imperatorius
Valdė: nuo 1817 m.
Pirmtakas: Imperatorius Kokaku
Įpėdinis: Imperatorius Komei
Veikla: Japonijos imperatorius
Commons-logo.svg Vikiteka: Imperatorius NinkoVikiteka

Ninko (jap. 議長, g. 1800 m. kovo 16 d. - m.1846 m. vasario 21 d.) - buvęs (120-asis) Japonijos imperatorius, valdęs nuo 1817 iki 1846 m.

Genealogija[taisyti | redaguoti kodą]

Prieš Ninko įsėdimą į sostą jo vardas buvo Ayahito (恵仁). Ninko buvo ketvirtas sūnus iš imperatoriaus Kokaku šeimos. Ninko šeima turėjo 7 sūnus ir 8 dukteris, bet tik Imperatorius Komei, princesė Sumiko ir princesė Chikako išgyveno vaikystėje (kiti greitai mirė ar žuvo).

Įvykiai per Ninko gyvenimą[taisyti | redaguoti kodą]

Jo viešpatavimas vis labiau blogėjimo dėl bakufu galios.Bakufu susidūrė su dar daugiau problemų per savo sūnaus, karaliavimą. Imperatorius Kōmei (Komei-Tenno).Bakufu žlugo jo anūkas, Imperatorius Meidži (Meidži-Tenno), karaliavimo pradžioje.

Po mirties 1846 Ninkō, buvo įtrauktas į Imperial mauzoliejų. Taip pat įtvirtinta Tsukinowa be misasagi Sennyū-ji yra šio imperatoriaus tiesioginio Imperial pirmtakai nuo imperatorius Go Mizunoo - Meishō Go Kōmyō, Go-Sai, Reigen, Higashiyama, Nakamikado, Sakuramachi, Momozono, Go Sakuramachi, Go-momozono ir Kōkaku. , Šventovė kompleksas taip pat apima nedelsiant įpėdiniu Ninkō misasagi -. Kōmei Imperatorius Dowager Yoshiko taip pat, balzamuotas šiame Imperial mauzoliejuje.

Imperatorius Ninko japoniškai