DreamWorks Records

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
DreamWorks Records
DreamWorksRecords.png
Pagrindinė bendrovė Universal Music Group
Įkurta 1996 m.
Įkūrėjas David Geffen
Žanras Įvairūs
Kilmės šalis Jungtinės Amerikos Valstijos
Tinklalapis dreamworksrecords.com

DreamWorks Records buvo Jungtinių Amerikos Valstijų įrašų kompanija. David Geffen, Steven Spielberg ir Jeffrey Katzenberg 1996 m. įkūrė šią kompaniją, kaip DreamWorks SKG padalinį, ši įšrašų kompanija gyvavo iki 2005 m. Kompanija turėjo padalinį įsikūrusį Nešvilyje pavadinimu "DreamWorks Nashville", kuris specializavosi kantri muzikoje, jis taip pat 2006 m. panaikintas.

Istorija[taisyti | redaguoti kodą]

1996 m. po to, kai Geffen pardavė Geffen Records kompanijai MCA Music Entertainment, jis kartu su Spielberg ir Katzenberg įkūrė kompaniją DreamWorks SKG. Tuo pačiu laiku buvo įkurta ir ši įrašų kompanija. Kompanijos logotipas yra paskutinis menininko Roy Lichtenstein darbas. Geffen Records buvo DreamWorks platintojas iki 1998 m., paskui Interscope Records pradėjo platinti DreamWorks įrašus. Rufus Wainwright bvuo pirmas pasirašęs sutartį su kompanija. Henry Rollins (ir kartu su grupe Rollins Band), George Michael, Randy Newman, Morphine, Eels, Nelly Furtado, ir Papa Roach taip pat pasirašė kontraktus su DreamWorks Records.

Kompanijai vadovavo Lenny Waronker ir Mo Ostin, kurie anksčiau vadovao Warner Bros. Records. Dreamworks SKG susidūrus su finansinėms problemomis pardavė DreamWorks Records kompanijai Universal Music Group 2003 m. spalį. Nors kompanija gavo daug dėmėsio, tačiau negalėjo pateisinti įdėtų lūkesčių ir pinigų. 2004 m. jau pradėjo naikinti kompaniją, didesnę dalį atlikėjų pervedė į Geffen Records.

DreamWorks Nashville[taisyti | redaguoti kodą]

DreamWorks turėjo padalinį įsikūrusį Nešvilyje pavadinimu "DreamWorks Nashville", kuris specializavosi kantri muzikoje. DreamWorks Nashville atlikėjai buvo Jessica Andrews, Emerson Drive, Toby Keith, Tracy Lawrence, Randy Travis, Jimmy Wayne, ir Darryl Worley. Po DreamWorks Records iširimo Scott Borchetta, kompanijos pirmininkas suformavo Big Machine Records 2005 m. Borchetta taip pat pasirašė kontraktą su Show Dog Records ir Toby Keith,[1] nors Keith po metų atsitraukė nuo projekto. 2006 m. sausio 29 d. DreamWorks Nashville buvo galutiniai uždaryta kompanijos Universal Music Group Nashville.

Atlikėjai[taisyti | redaguoti kodą]

Pagrindinis straipsnis – Sąrašas:DreamWorks Records atlikėjai.

Šaltiniai[taisyti | redaguoti kodą]

  1. All Business: Nashville Scene: Keith's New Show DogBy PHYLLIS STARK, September 10 2005

Nuorodos[taisyti | redaguoti kodą]