Automobilių servisas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šį puslapį ar jo dalį reikia sutvarkyti pagal Vikipedijos standartus.
Jei galite, sutvarkykite.

Autoservisas yra automobilių taisykla – čia automechanikai ir elektrikai rūpinasi automobilių taisymu ir jų priežiūra.

Kategorijos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Autoservisus galima suskirstyti į kelias kategorijas.

Visų pirma egzistuoja automobilių detalių, variklių parduotuvės, kurios taip pat dirba kaip servisai. Tai nėra įprasta, pavyzdžiui, Jungtinėje Karalystėje, tačiau būdinga JAV.

Dauguma autoservisų yra nepriklausomos, privačiai valdomos įmonės. Jos gali priklausyti didesniam – nacionaliniam, regioniniam – tinklui, dirbti frančižės principu, įskaitant OEM automobilių prekybos svetaines. JAV šios svetainės vienintelės gali atlikti garantinį remontą ir atšaukti kitų gamintojų ar platintojų atliktą taisymą. Europoje vairuotojai įmonę transporto priemonės taisymui gali pasirinkti lanksčiau.

Europoje garantinius taisymo darbus nebūtinai turi atlikti automobilio gamintojas. Svarbu tik, kad būtų naudojamos tinkamos detalės ir taisymas atliekamas tiksliai pagal reikalavimus.

Bendrosios išimties reglamentas (BIR) reguliuoja, kaip turi būti prižiūrima transporto priemonė garantinio laikotarpio metu. Transporto priemonės gamintojas į garantinius reikalavimus negali įtraukti tokių punktų, kaip kad transporto priemonė gali būti aptarnaujama tik atitinkamo gamintojo autoservisuose arba taisymui turi būti naudojamos tik to gamintojo originalios detalės. Tai reiškia, kad vairuotojai laimi iš konkurencijos laisvojoje rinkoje – autoservisams konkuruojant tarpusavyje, automobilio taisymo kaina būna optimali.

Specializacija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Autoservisai dažnai turi specializaciją. Pavyzdžiui, viename autoservise dirba stabdžių, duslintuvų, išmetamųjų sistemų specialistai. Kiti dažniau taiso transmisiją, automobilio elektrinę sistemą ir panašiai. Taip pat yra servisų, kurie taiso tik tam tikro prekės ženklo, modelio transporto priemones.

Kaip pasirinkti automechaniką[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

JAV Federalinė prekybos komisija, Amerikos automobilių asociacija ir Nacionalinė generalinių prokurorų asociacija rekomenduoja rinktis tokius autoservisus, kurie demonstruoja savo sertifikatus. Sertifikatai reiškia, kad čia dirbantis personalas išmano ir turi kompetencijos tam tikrais techniniais klausimais. Reikėtų įsitikinti, kad sertifikatai nėra pasenę.

Klientams rekomenduojama paklausti autoservisų specialistų, ar jie jau yra dirbę su atitinkamo modelio transporto priemone.

Dalių klasifikacija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Transporto priemonės dalys gali būti naujos. Dažniausiai jos yra originalios, pagamintos automobilių gamintojų. Klientas gali pasiteirauti, ar jo automobilio taisymui bus naudojamos transporto priemonės ar nepriklausomo gamintojo dalys. Šių dalių kainos skiriasi.

Tranporto priemonės dalys taip pat gali būti restauruotos, perdirbtos.

Kai kurios taisymui naudojamos detalės apskritai yra paimtos iš kitos transporto priemonės. Tokios detalės tinka retai, sunku garantuoti tokio remonto patikimumą.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

"Independent garages and the Motor Vehicle Block Exemption". Independent garages and the Motor Vehicle Block Exemption. UK Government